Forum Gündemi:

Konu Başlığı : SANAL KİŞİLİK OLUŞTURARAK PARA KAZANMA

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : berkay_374
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
4
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

May 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
15-05-2020, Saat:12:43 PM
Öncelikle Hayırlı Ramazanlar Bir sorum olacaktı.Ben internetten anket doldurarak düzenli olarak para kazanıyorum fakat kendi ismim ve kendi bilgilerim ile değil sanal bir kişi oluşturarak dolduruyorum (sitede belli bir yaş kitlesi ve özelliklerde kişilere daha çok anket geliyor).Bu fiilin bir günahı varmıdır Kazandığım para harammıdır? En kısa zamanda dönmeniz dileğiyle Allaha emanet olunuz
Yönetici
6,000
konular
5,327
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
15-05-2020, Saat:02:46 PM
Hayırlı ramazanlar. Hoş geldiniz.

Firmalar neden anket yaptırıyor? Çünkü belli bir kitlenin kendi ürünleri hakkında deneyim ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.
Örnek; çocuk puseti satan bir firma sadece çocuğu olan kişilerden anket doldurmasını isteyecektir, çünkü deneyimlidirler ve ne istediklerini bilirler.
Eğer çocuğu olmayan ve hatta evli olmayan biri bilgilerini verirken evli ve çocuklu olarak verirse firmanın dikkatini çekecek ve onun anket doldurmasını isteyecektir.
Bu durumda çocuğu olmamış, hiç puset almamış, kullanmamış bu şahıs ne kadar doğru bir anket doldurabilir ki? Bu durumda firmayı yanlış bilgilendirecek ve yönlendirebilecek anket dolduracaktır.

Anket hakkında çok bilgim yok ama yukarıda yazdıklarım evet doğrudur diyorsanız bu durumda firmaları aldatmış oluyorsunuz.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Yeni Üye
*
4
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

May 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-05-2020, Saat:01:19 AM
Öncelikle Teşekkürler cevabınız için bu durumu çok düşündüm açıkçası en iyisini her zaman Allahım bilir tabii ki de Sanal profil oluşturuyorum fakat bunu kötü bir amaç niyetine kullanmıyorum birinin hakkına girmiyorum.Gerçekten çoğu siteye bu durumumu bildirdim çoğu hocamız bu durum sizi bir harama yöneltmiyorsa(kafirleri övmek vb.) bir mahzuru yoktur diye cevap aldım.Sizin görüşlerinizde benim için çok önemli Kısacası bu para Haram veya Haksız bir kazanç olur mu ?

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi