You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Rize İmam Hatip Lisesi

Rize İmam Hatip Lisesi

Profesör
Rize İmam Hatip Lisesi
Okulumuz 16 Ekim 1967 yılında Rize Müftü Mahallesinde beş derslikle beraber eğitim kurumları listesine ismini yazdırmıştır. Daha sonra koruma derneği marifeti ile bodrum katı hariç üç katlı bina 1975 yılında tamamlanmıştır. İlk mezunlarını 1973-1974 öğretim yılında vermesi gerekirken 1971 yılında orta kısımları kapatıldığından ilk mezunlar ancak 1974-1975 yılında verilebilmiştir.
Eğitim şartları itibari ile ilk yıllarda dernek yatılısı olarak hizmet gören okul pansiyonu uzak yerlerden gelen öğrencilerimizi barındırmıştır. Artan öğrenci talebinin karşılanabilmesi için dernek pansiyonu daha sonra kapatılarak sınıflara dönüştürülmüştür.

1977 yılında gelişen ihtiyaçları karşılamak maksadıyla ek bina inşaatına başlanmış, spor salonu ile beraber ek birimleri ihtiva eden zemin katla ilave bir kat yapılarak uzun sure inşaata ara verilmiştir. Nihayet 1994-1995 öğretim yılında ek bina inşaatı bitirilerek 1995-1996 yılında okul bünyesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümü açılmıştır.
2000-2001 öğretim yılında Devlet Parasız yatılı bölümü açılarak 100 öğrencimiz bu imkandan faydalanmaktadır. Güzel bir bahçe düzenlemesi bulunan okul binamız üç bloktan oluşmaktadır. 9000 m2 arsa üzerinde ayrıca 12 dairelik birde lojman binası vardır
Açık öğretim lisesi, Halk eğitim kursları, Konferans, Tiyatro, Seminer gibi etkinliklerle geniş bir yelpazedeki insanlara eğitim hizmeti veren okulumuzun kurucu müdürü İrfan ŞENTÜRK’ tür.
2004-2005 öğretim yılında 520 öğrencisi vardır.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Rize İmam Hatip Lisesi
s.a
değerli arkadaşlar
Degerli kazım genç Kullanicisi Aug 2009 Tarihinden Beri İmam Hatip, İslami Forum, Dini Forum, Genel Forum Üyesidir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.