Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Peygamberimize Hakaret Eden Ekşi Sözlük Yazarları Zorla Getirilecek

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : zekaikc
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumcu
*
415
konular
94
REP PUANI
Yeni Üye

Feb 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-02-2014, Saat:03:07 PM
Hz. Muhammed’e yönelik ’’hakaret içerikli ifadeler’’ kullandıkları iddiasıyla ’’Ekşi Sözlük’’ adlı internet sitesinin yöneticisi Sedat Kapanoğlu ile 39 yazarının, 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Anadolu Adalet Sarayı 32. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan 11 sanık ile taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Şükrü Can Erenberk, internet sitesinde yer alan "evandro" adlı rumuzun kendisine ait olduğunu belirterek, dava konusu yazılarında hakaretin söz konusu olmadığını öne sürerek, bu yazıları 2007’de yazdığını söyledi.

Suçlamaları kabul etmediğini ifade eden Erenberk, "İnançlı bir insanım, beraatimi talep ediyorum" dedi.

Sanık Şebnem Şahin, sitede "buralı" rumuzunu kullandığını kaydederek, "2001 yılında yazmış olduğum yazıyı babamın hacca gittiğinde anlatmış olduğu bir anısına dayanarak yazmıştım. Daha sonraki yorumumda ise toplumun iki yüzlülüğüne dikkati çekmek istedim. Herhangi bir hakaretim yoktur. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Sanık Yunus Emre Uğrasız, dava konusu yazının başlığının kendisine ait olmadığını ifade ederek, "Yazı ifade özgürlüğü kapsamındadır. TCK’nın 216/3. maddesindeki kamu barışını bozacak nitelikte bir yazı da değildir" ifadelerini kullandı.

Sanık Miray Erber, iddianamede bahsi geçen 4 ana başlıktaki yazıları kendisinin yazdığını belirterek, "Kesinlikle İslam’a karşı herhangi bir düşmanlığım yoktur. Hakaretim de yoktur. Beraatimi istiyorum" dedi.

Sanık Ali Osman Göksel, yazdığı yazıların ifade özgürlüğü kapsamında ve tamamen mizansen olduğunu savunarak, beraatini istedi.
Hakim Ahmet Kaya, savunması alınan 11 sanığın duruşmadan vareste tutulmasına, duruşmaya katılmayan diğer sanıkların zorla getirilmesine ve Ekşi Teknoloji Bilişim AŞ’ye müzekkere yazılarak, iddianamede sanıkların yorumlarının bulunduğu yazıların başlıklarının kim tarafından açıldığının belirtilerek gönderilmesinin istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Profesör
*
21,726
konular
5,695
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2007
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
17-02-2014, Saat:07:44 PM
bugüne kadar kimse beni hapsedin demedi ki zaten
beraat isteyecekler elbet
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Kıdemli Üye
*
858
konular
476
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-02-2014, Saat:10:15 PM
Vay akıllılar......
Ifade özgürlüğüymüş
Şükür ki burası Danimarka Norveç değil....
Sana taş attılar, sen gülümsedin,
Dervişin bir çiçek attı, inledin,
Bağrımı delmeye taş yetmez, dedin,
Halden anlayanın bir gülü yeter..

Tatlıydı akrebin sana kıskacı,
Acıya acıda buldun ilacı;
Diyordun, geldikçe üstüste acı:
Bir azap isterim bundan da beter.

.
*
16,762
konular
8,239
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
17-02-2014, Saat:10:23 PM
dünyanın klavyelerinin etrafında döndüğünü zanneden bit beyinli yaratıklar..."ifade özgürlüğü"
Profesör
*
38,989
konular
26,561
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
02-07-2014, Saat:02:15 PM
asla kurtulamazlar
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Üye
*
169
konular
106
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
02-07-2014, Saat:02:24 PM
İfade özgürlüğü tabiki de var.İnanmazsın,sevmezsin ama bu insanların inandığı dine,peygambere hakaret edebileceğin anlamına gelmiyor.
Bazen insana tek gereken 20 saniyelik deli cesaretidir.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi