Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Ordudan ayrılan uzman çavuş sanayide çırak oldu

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Nazlıcan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,561
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
Icon37  30-07-2016, Saat:02:50 PM
Hakkari'de 2 yıl Uzman Çavuş olarak görev yapan Tanju Aydemir, şimdi sanayide çırak olarak çalışıyor.

[Resim: Ib4id_1469785580_0112.jpg]

Ordudan ayrılan uzman çavuş sanayide çırak oldu

Zonguldaklı Tanju Aydemir, vatani görevini yaptıktan sonra, Eylül 2013’de Piyade Uzman Çavuş olarak Çukurca 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Kavuşak Ana Üst Bölgesi’nde göreve başladı. Tanju Aydemir, 31 Aralık 2015’de sözleşmesinin sona ermesinden sonra kendi isteğiyle sözleşme yenilemeyerek ordudan ayrıldı. Memleketine dönen Aydemir, sanayi sitesinde oto tamir dükkanında çırak olarak çalışarak geçimini sağlıyor.

RÜTBELİLERİN BASKISI

Tanju Aydemir, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili tutuklanan Genelkurmay Başkanlığı Personel İşlem Daire Başkanı Tuğgeneral Uğur Şahin'in, Kavuşak Ana Üst Bölgesi'nde görev yaptığı dönemde kendileri uyguladığı baskı ve yıldırma politikaları nedeniyle ordudan ayrıldığını öne sürdü. Aydemir şöyle dedi:

"Üst rütbelilerin uzman çavuşlar üzerinde baskılarını gördük. Üst rütbelilerin, paşaların sürekli bir baskısı oluyordu bize karşı. En ufak bir yanlışımızda, hareketimizde atılabileceğimizi söylüyorlardı. Bize, 'Atılmanız iki dudağımızın arasında' diyorlardı."

Çeşitli nedenlerle kendisi gibi bir çok arkadaşının ordudan ayrıldığını söyleyen Aydemir, "Evli olan, borcu, çoluk çocuğu olanlar sessiz kalıyor, haklı oldukları durumlarda bile kendilerini savunamıyorlardı" diye konuştu.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi