Forum Gündemi:

Konu Başlığı : ÖĞRETMEN...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 6 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : çakyamuni
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
General
*
4,764
konular
1,286
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-11-2017, Saat:08:42 PM
‘’’’Babam beni gökten yere indirdi, öğretmenim beni yerden göğe yükseltti.’’’’

Napolyon

Öğretmeni anlayacaksınız. Anlamanız eyleminizle olacak, dilinizle değil. Her gün onun olacak, bir gün değil. Bir gün hatırlanıp, bir yıl unutulmayacak öğretmenler. Samimiyetin yegâne alameti eylemdir. Zira nutuklar karın doyurmuyor ve yenmiyor. Aldanmak isteyenlere, nutukla karnı doyanlara, boş lafları yiyenlere diyecek sözümüz yoktur. Öğretmenlik fedakârlıktır, feragattir, diğerkâmlıktır. Öğretmenler insanlığın en hakiki mimarlarıdırlar. Öğretmenin eseri paha biçilemez. O, görünmeyen hazinelerin kâşifidir. Öğretmenler köle değildirler. Çünkü onun eseri ya heptir ya da hiç. Öğretmen sabır ve vicdan temelli çalıştığından vazifesi sonsuz ağırdır. O, yanar yanar yanar, ta ki yanmasınlar çocuklar diye. Kalplerin ve kafaların besini ondadır. Aydınlık, umut, inanç, yarın onlardadır. Onlar kutsal insanlık kavgasının yılmayan neferleridirler. Bağımsızlık onların şiarıdır. Onlar, kendilerini bir mum gibi tüketirlerken sürekli üretmektedirler. Ürettikleriyle yeni bir dünya kuran yegâne insandır öğretmen. Kalbi ve kafasıyla, insan üretir o. İstese de, istemese de vicdanının sesini dinler ve yapması gereni muhakkak yapar. Yapmazsa yanar. Yapmamayı yapamaz. O, yapmasam da olur diyemez, zaten demez de. Bir çocuğa öğretmek, bir çocuğu eğitmek, bir çocuğu terbiye etmek, bir çocuğa karakter ve kişilik kazandırmak çok zor, çok çetin, bir o kadar ulvi bir iştir. Meşakkatlidir. Yorucudur. Her çocuğu kendi çocuğu gibi bilir o. Bu yüzden de vicdanı sürekli aktiftir. Şefkat ve merhamet abidesidir. İşte bu yüzden öğretmen derin ve yüce bir saygıyı sonuna kadar hak etmektedir. Bunu ifade etmek değildir dürüstlük, hak ettiği saygıyı dürüstçe sunmaktır dürüstlük. Üst düzey bir yaşama standardını sonuna kadar hak etmektedir ve bu hakkı AMA’sız sunulmalıdır kendisine. Ona ne sunulursa sunulsun sonuna kadar helaldir. O, ekmeğini, teriyle, yaşıyla, kanıyla ve emeğiyle kazanmaktadır ve sonuna kadar helaldir kazandığı. O emeği sömürülecek zavallı bir köle değildir. Onun itibarı hiçbir şekilde, hiçbir sebeple düşürülemez, düşürülmemelidir, düşürttürülmemelidir. Çünkü onun düşüşü insanlığın düşüşü demektir. Onun düşüşü; bayrağın, vatanın, milletin ve devletin düşüşüdür. Onların kalplerini asla yaralamamak, kırmamak gerekir ve bu bir insanlık ödevidir. Öğretmen, medeniyetin ve payidarlığın supabıdır. Tam Bağımsız Türkiye’nin, hürriyetin ve aydınlığın diğer adı olan Cumhuriyetin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin payidarlığının gerçek mimarları, gerçek ruh sanatkârları olan öğretmenlerdir. Öğretmenler, Peygamberi misyonun en gerçek mümessilleridirler. Öğretmenlerimize her boyutta hak ettiği konumu sunmayan herkes utanç içinde yaşamalıdır. Ve yazıklar olsun, öğretmenlere, sonsuzcasına hak ettikleri gerçek değerini vermeyen herkese. Tüm saygıdeğer, vefakâr, cefakâr öğretmenlerimizi derin ve kalbi saygıyla selamlıyorum.

EKSTRA

“”Her bir insan olarak siz kendi durumunuzu değiştirmeden, Allah sizin durumunuzu değiştirmeyecektir. Her türlü değişimin temeli içsel değişimdir.””

Kur'an

‘’’’Hayatın bedel ödetmediği ve bedel ödeterek pişirmediği insanların güleryüzüne aldanmayınız. Çünkü onlar ödemedikleri bedeli ödetmek için yaşarlar.

İnsanlık çizgisi üzerine sağlam basana, şeytanın tuzakları hiçbir şey yapamaz.

Yürüyemeyeceğin yola çıkma, baş koyamayacağın davaya gönül bağlama. Kavga yolu çetindir, yufka yüreklilerle yürünmez bu yolda.

Gaye adalettir. Uçan kuşun kanadına, bir daldaki yaprağa, akan suya, çiçeğe durmuş tomurcuğa, bir çocuğun avuçlarına adalet yazamıyorsan, adalet diye haykırman boşunadır. Adalete inanmıyorsan, inandığın adaleti uygulayamıyorsan, adaletten söz etmek düşüklüktür, münafıklık alametidir.

İnsanlık ailesi içinde münafıktan daha çirkin ve iğrenç kimse yoktur.’’’’

Bendeniz

‘’’’Herkes bilir ki, burada mütemadi olarak öğretmenlerimizin apolojilerini yapmışımdır naçizane. Şimdi bir tespit yapmak istiyorum, öğretmenlerimize karşı nezaketsizlik yapmadan. Bir kere de olsa çendan iğneyi batırmak istiyorum. Eğer öğretmenlerimiz yaşamın her boyutunda birbirlerinin itibarlarını sarsmasınlar, kendi saygınlıklarını korusunlar, maddi-manevi boyutta kendi kendilerini düşürmesinler, birbirlerine sımsıkı sarılsınlar, şerefimle temin ederim ki hiçbir kimse kendilerinin yani öğretmenlerimizin itibarlarını sarsamazlar, onları düşüremezler.’’’’

Bendeniz
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.
Kıdemli Üye
*
1,056
konular
2,236
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-11-2017, Saat:09:34 PM
güzel bir yazı ve öneriler teşşekkür ederim,son dönemde itibarsızlaştırılmaya çalışılan mesleklerin en başında geliyor ,inşALLAH hakiki ve milli politikalarımızla yüksek gayelerin ordusunu yine kurarız
General
*
4,764
konular
1,286
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-11-2017, Saat:11:47 PM
eyvallah güzelinsan. maalesef hiçbir itibarı yok. eğer saf ve katı gerçeği izhar edersek. yani saf dürüst olursak. inşaAllah diyeceğim de güzelinsan cankardeşim maalesef zerre umudum yok. çünkü gittikçe daha da kötüye gidiyor. eğitim zaten bitik. içimizdekini dışarıya yansıttığımız zaman bu hakikat spontane tezahür ediyor zaten. eğitim de katı ve sert bir devrim olmalı. her şey yerle yeksan olmalı ki, yeniden daha iyisi ihdas ve ikame edilebilsin. bilakis muhal ender muhal. o da dürüstçe hareket edilirse olur. hedef eğitim olursa olur. ikbal kavgası, kayıkçı kavgası biterse olur. çıkar meftunluğu, mal mülk makam şöhret meftunluğu biterse olur. mümkün mü? hiç sanmıyorum. zira dünyaya tapan sefiller sürüsüyüz. cahiliz, karanlığın dibindeyiz. aklımız yok. kalbimiz iflas etmiş. neyse güzelinsan derin ve kalbi muhabbetle selamlıyorum aziz varlığınızı.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
Kıdemli Üye
*
1,056
konular
2,236
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-11-2017, Saat:11:51 PM
ve aleyküm selam kardeşim,muhabbet diliyle inşallah güzel ideallere ulaşmayı dileyen ,hedefleyen nice yüreklere ulaşırsınız
General
*
4,764
konular
1,286
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
26-11-2017, Saat:12:01 AM
derin ve kalbi muhabbetle selamlıyorum güzelinsan. selamünaleyküm inşaAllah. bizim görevimiz hakikati aramak, bulmak ve duyurmak güzelinsan cankardeşim. tabi becerebiliyorsak. aslında birazda yaşamak ve insan kalmak için yazıyorum ne yalan söyleyeyim. çünkü hayatın pisliğine direniyorum yazarak, kendimi tutuyorum ve elbette tutunuyorum yaşama. bilakis bitmiştim belki de. Allah korusun. neyse en derin ve kalbi muhabbetle. sonsuzcasına teşekkürler.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
Kıdemli Üye
*
1,056
konular
2,236
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
26-11-2017, Saat:12:06 AM
yazın kardeşim ,yazın

yazmasaydım çıldırırdım demiş bir şair

yazın ferahlayın ,gönlünüze düşecek her güzellik elbet yolunu bulacaktır

Rabbime emanet kardeşim
General
*
4,764
konular
1,286
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
26-11-2017, Saat:12:19 AM
eyvallah saygıdeğer güzelinsan cankardeşim. Allah razı olsun. sonsuzcasına teşekkürler. inşaAllah. kalben bilmukabele. derin ve kalbi muhabbetle inşaAllah. Allah, ruhu çürüyen insanlığı kurtarsın tabi önce diri ölü halde bulunan Müslümanları kurtarsın. dünyanın peşinde kör sağır akılsız kalpsiz kalmış ve sefilleşmiş ama buna rağmen kendini dindar sanan cahil Müslümanlara insaf ve izan versin. Allah'a emanetsin cankardeşim. Allah temiz yürekli insanları korusun ve Allah yuvanı cennet eylesin. amin.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi