Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Öfkelenme!

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : ssdkl
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-07-2016, Saat:02:53 PM
Esselamualeykum,
Size dün yaşadığım ve ders aldığım bir olay anlatacağım.
Dün otururken kardeşim yanıma geldi.Kendi kendime ''güzelce çık diyeyim,terslemeyeyim'' diyordum.Sonra çık dedim inatlaştı.Ben de bişey demedim.Sonra bana ayağını uzatınca öfkelendim ve ayağını çek dedim.O da benim inadıma çekmedi.Ve ne yazık ki ben öfkelenip ona doğru ayaklarımı uzattım. O sırada o da çubuk kraker yiyordu.Ben öyle aniden uzatınca boğazına gitti ve gözünden yaş gelmeye başladı.Yüzü kızardı.Bi an o kadar korktum ki sırtına vurmaya başladım.Sonra devam etti ben de su getirdim.Ama o ses vermedi.Sonra korktum ve su iç dedim sonra o gülmeye başladı,ben de ağladım. Gerçekten boğazına gitmek üzereymiş ama bana şaka yapmak istemiş devam ettirmiş. Aslında bu şakadan çok ders oldu.Öfkelenmeyeceğim demiştim ve öfkelendim. Ve o öfkeyle kötü bir iş yaptım ve Allah muhafaza bir kazaya sebep olacaktım.Ama anladı ki öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Hepimize şakadan çok iyi bir ders olması umuduyla..
Allah'a emanet olun..
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-07-2016, Saat:06:05 PM
Öfke ile kalkan zararla oturur şükür siz zararın kenarından dönmüşsünüz RABBİM öfkenin sıkıntılarından bizi muhafaza eylesin
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-07-2016, Saat:06:19 PM
amin hepimizi
General
*
3,850
konular
484
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
02-07-2016, Saat:08:12 AM
öncelikle paylaşımlarınızı açarken...bağlantısız bölümlere açıyorsunuz...oy verme konusu yönetim istek ve şikayetlere açmışsınız...neyse dikkat etmenız için söylemek istedim...

bu konuya gelince...insanlar yaşadıklarından ders alırmış ..sizde almışsınız ve öfkenin zararını görmüşsünüz..o şaka değilde gerçekte olabilirdi değilmi ..

Rabbim bizi nefsimizin öfkesinden muhafaza eylesin
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
02-07-2016, Saat:11:51 AM
uyardığın için teşekkürler aynen gerçekten iyi bir ders oldu
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
02-07-2016, Saat:07:32 PM
“Gerçek pehlivan, güreşte rakibini yenen değildir. Gerçek pehlivan, öfkelendiği zaman öfkesini yenendir.”
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
Profesör
*
38,989
konular
26,561
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
03-07-2016, Saat:12:44 AM
(02-07-2016, Saat:08:12 AM)Noyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
öncelikle paylaşımlarınızı açarken...bağlantısız bölümlere açıyorsunuz...oy verme konusu yönetim istek ve şikayetlere açmışsınız...neyse dikkat etmenız için söylemek istedim...

bu konuya gelince...insanlar yaşadıklarından ders alırmış ..sizde almışsınız ve öfkenin zararını görmüşsünüz..o şaka değilde gerçekte olabilirdi değilmi ..

Rabbim bizi nefsimizin öfkesinden muhafaza eylesin

Amin..

bu konuyu uygun yere taşıdım.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
03-07-2016, Saat:12:18 PM