Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Ne yapmalıyım bilemiyorum çok üzülüyorum.

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 11 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : exwirus
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
4
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
Icon30  23-06-2016, Saat:09:19 AM
Sevgili gönül dostları...
Size nasıl anlatayım bilemiyorum. Yurtdışında 6 sene çalışmış ve biriktirdiğim yüklü miktardaki dövizi de forex borsasında altın alıp satmaya başlamıştım ki yeni öğrendiğim bu sistemde yüklü miktardaki dövizim burda zarar etti. Bir günde tabana indim ve elimde birşey kalmadı. Bir an kalbimi büyük bir üzüntü ve endişe sardı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Elim ayağım titriyor. Nice emeklerle kazandığım para bir günde yok oldu. Kendimi affetmiyorum. Şu son üç gündür kendimde değilim sanki. İçimden hep ağlamak geliyor. Çocuklarımın rızkını kendi elimle vermiş gibi olduğumu düşünüyorum. Bir an halime şükrediyorum. Sonra düşündükçe çıldırıyorum. Aileme de söyleyemiyorum. Onlardan ayrı bir odada arasıra ağlamaya çalışıp sonra geri dönüyorum. Bazen kalbim ferahlıyor. Diyorum ki önümüzde uzun yıllar var, çalışır yine kazanırım. Şu an işsiz olmama rağmen vardır bunda da bir hayır. Kaderimin böyle mi yazılmış bilemiyorum. Kendimi avutmaya çalışıyorum. Her hayırda bir şer, her şerde de bir hayır vardır mı demeli yoksa bu olay kendi kaderimiz böyle yazılmış mi demeli bilemiyorum. Bu konuda yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum. Allahım kimseye böyle bir acı olay yaşatmasın. Üzülmemek elde değil ağlamamak da elde değil. Şu mübarek ramazan gününde akşamları teravih namazından sonra hep Allah'ıma dua ediyorum. Eşim öğrenirse ne diyeceğim. Allah'ım eşim öğrenmeden bana şans oyunlarından kaybettiğim kadar miktarda para çıkmayı nasip eyle yarabbi diye dua ediyorum. Kendimi bu şekilde teselli etmeye çalışıyorum. Allah'ım en kısa zamanda bana hayırlı bir iş nasip eyle diye de ekliyorum. Yoksa bu şekilde yaşamak bana çok ağır geliyor. Dayanacak gücüm kalmadı. Allah yar ve yardımcımız olsun. AMİN
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:09:24 AM
kardeşim yazdıklarınızdan daha fazla kazanma hırsı ile oynadığınız kumarı kaybettiğinizi ve çok zarar ettiğinizi anladık

evet her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır sözü doğrudur önce bunu bilmeniz güzel yazdıklarınızdan maneviyat bakımından olumlu birisiniz bunu değerlendirin ancak kazancı yine bu yanlış yollardan denemeyiniz belkide bu kaybettiğiniz paranın kazanç halinde bir sıkıntı olabilir

bir musibet bin nasihatten iyidir sözünü düşünün geçmişi unutarak gelecekte aynı hatalara düşmemeye bakın ve sakın hatayı tekrar hatayla telafi yoluna gitmeyin zararın neresinden dönersem kardır diye düşünün

çok dua edin ALLAHA mutlaka çıkar bir yol olacaktır kayıplarınızı da unutun bence dualarımla kardeşim
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
Yeni Üye
*
4
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:09:38 AM
Allah senden razı olsun Duadaş. İnan kalbim hergün sabahtan akşama kadar ağrıyor. Psikolojim bozuldu. Ve evde hiçbirşey olmamış gibi dolaşmak bana çok acı veriyor. Yani o kaybettiğim parayı bir hayır kurumuna verseydim en azından kendimi allah yolunda harcadım diyebilecekken şimdi ben yemedim içmedim o parayı kaybettim demek bana çok acı geliyor. İnan ne yapacağımı şaşırdım. Allah'ım sen bana hayırlı bol kaznçlı iş kapıları ihsan eyle, çoğuklarımın rızkını arttır, bizi zor günde bırakma, dert verip derman aratma yarabbim diye dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden. Kalbimi rahatlatacak hangi duaları önerirsiniz. Düşündükçe uykum ve yemek problemlerim arttı. Şu mübarek ramazan ayında nerden hasıl oldu bende böyle bir yatırım yapma anlayışı bilemiyorum.
Oysa ki bir ev parasını denkleştireyim ve eşimle çocuklarımla huzurlu mutlu bir yuvam olsun diye düşünmüştüm. Altın alıp altın satmak günah değil diye düşündüm. Ama sonuç bana hüsran oldu.
Kardeşim lütfen dualarınızı esirgemeyin.
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:01:47 PM
ne güzel dua ettin kardeşim ALLAH razı olsun dedin çok sağol cümlemizden razı olsun RABBİM inşallah en kısa zamanda sıkıntılarınızdan kurtarsın sizi dualarımız hep sizle sizde gayret edin kısa zamanda eminim atlatacaksınız çünkü kurduğunuz cümleler pişmanlığın son seviyesini gösteriyor pişmanlıkla yapılan dua inşallah kabul olur

aklınıza geldikçe besmele okuyun her işinizde besmele okuyun kesinlikle yeter size
ihlas-felak ve nas surelerinide ihmal etmeyin

her şeyin tek sahibine emanet olun ben şimdiden sizin çok ama çok rahatladığınızı görür gibiyim ALLAH diyeni ALLAH yalnız bırakmaz kardeşim merak etme hadi gayret ve duaya devam selametle kardeşim
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

dualarınızı beklerim.

General
*
3,850
konular
484
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:09:49 AM
yaşanmışlıklar insanı olgunlaştırır bu bir gerçektir...öncelikle siz bu işe girerken borsanın riskli bir ortam olduğunu bile bile girmişsinizdir...artık yapacak bir şey yok önünüze bakacaksınız...ama kazancınızı kolay yollarla değil kumarla şans oyunlarınla değil..helal kazançla artırmalısınız...

bir şey merak ediyorum o kadar kazancınız size yetmiyormuydu ki yükseltme hırsına girdiniz...yanlış anlamayın ama şu bir gerçek hayatta önemli olan en çok şeye sahip olmak değil en az şeye ihtiyaç duymaktır. tavazu,tevekkül,takva yaşamınızda olmazsa dünya hırsına düşersiniz...Rızkı veren ALLAH verdiği gibi birşekilde elbette isterse geri alır...neyse tevekkül edin bir şerdi olması gerekiyormuş diyerek ALLAH a sığının

diğer bir konu eşinizden bunu saklamanız iyi değil..kendinizi anlatmalısınız...gizledikçe işler daha kötüye gidecekir...bilmeye hakkı var..
Yeni Üye
*
4
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:11:32 AM
Saolun Noyan,
Öncelikle bu borsa işinin kumar olacağını düşünmemiştim zira elektronik olarak altın alıp satıyorsunuz. Ama riski vardı biliyordum ama kazanabileceğim hırsına yenik düştüm. Biriktirdiğimiz para ile ev alamıyorduk ama üzerine bir o kadar daha koysaydık ev alabileceğimiz aklıma geldi. Biz erkekler her zaman evin direği olarak hep ailemize iyi şeyler almayı, ailemizin refahı ve mutluluğu için çalışırız. Ben eşim ve çocuklarımın bir evi olsun diye çok istiyor ve arzuluyordum. Yurtdışından yeni geldim. Şimdi iş arıyorum. Parama biraz değer katmak istedim az da olsa. Ama olmadı. Ne yazık ki bir an da altının değeri düştü ve işlemlerim kapandı. Ama zararım bir sıfır araba parasına bedel. Kaybettikten sonra kalbime sancılar girdi ve halen sürekli ara ara ağlıyorum. Kaybetmek bir yana ve ailem yurtdışında halen ve kısa bir süre sonra dönecekler. Aklıma çocuklarım geldikçe o para çocuklarımın rızkıydı diye düşünüp ağlıyorum. Aklımdan çıkıp gitse rahatlıyacağım ama aklımdan şimdilik çıkması pek mümkün değil gibi. Hem ailem dışarıda , hem işsizim, hem de aileme ne söyleyebilirim. Söylesem daha çok üzülcek eşim ve ailem. Sonrası benim toplum içindeki psikolojimde daha çok bozulacak. Şimdilik annem ve babamın yanında belli etmemeye çalışıyorum zira onlar üzülmesinler.
Sadece kaybettiğim para kadar şans oyunlarından para çıksa herşey yoluna girecek benim için. Ama bu da haram para. Allahım en kısa zamanda bana hayırlı bir iş kapısı ve bol kazanç nasip eyle diye dua ediyorum. İnşallah en kısa zamanda yeni bir işe başlayıp kaybettiğimi yerine koyarım ve hiçbirşey olmamış gibi hayatıma devam ederim diye düşünüyorum. Allah hakkımızda en iyi olanı bilendir. Şüphesiz ona dönmekten başka çaremiz yok. Şu an eşimin ve çocuklarımın yanımda olmayışı da beni derinden etkilemekte. Bana destek olabilecek eşim ve çocuklarımdır. Ben onların yanında kendimi iyi hissedebiliyorum. Esasında yeni bir iş bulunur, az yada çok paraya çalışılır ama insanı huzurlu yapan ailesidir diye düşündükçe üzülüyorum. Allah ailemi ve beni hiç kiimseye muhtaç etmeden yaşatması ümidiyle dua ediyorum. İçinde bulunduğum durum benim kalbimi ve psikolojimi çok derinden etkiledi. Kurtulmak için ne yapmalıyım. Para kaybetmek önemli değil ama şu an ailemin rıskını yani o paranın çocuklarımın mış gibi düşünmem beni bitiriyor. Normalde bekar olsam bu kadar belki üzülmezdim. Kendim ettim kendim buldum derdim. Ama evli olunca iş değişiyor.
Şu mübarek ramazan ayı hürmetine teravih namazlarından sonra bol bol dua ediyorum. Allahım inşallah bana en kısa zamanda yeni bir iş ve ailmle mutlu huzurlu bir yuvada yaşamayı nasip eyle yarabbim. AMİN .

Bir de birşey soracam Allahtan şans oyunlarından birşey çıkmasını beklemek, ummak yada dua etmek çok günah mı? Hani insan hep hayal eder ya ya çıkarsa ben ev, araba alıcam daha rahat yaşayacağım diye. Bende hep bu zamana kadar hep çıkarsa çevremdeki yakın akraba eş dostuma durumu gerçekten zor olanlara yardım edicem onlara ev alıcam, dükkan alıcam borçlarını kaptıcam diye hayal kuruyorum. Ve bu niyetle allah'a dua ediyordum. Şimdi anladım ki sadece eşim ve çocuklarımla birlikte olmak benim için en güzeliymiş.

Eşim ve çocuklarımın yanımda olması dileğiyle daha çok para kazanacağımı hayal edip kendimi avutmaya kalbimi rahatlatmaya çalışıyorum. Ama aklıma kaybettiğim geldikçe de üzülüyorum. Ne söyleyeceğim diye düşünüyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. AMİN .
Acemi Üye
*
22
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:12:08 PM
"Yeryüzünde ve kendi nefislerinizde uğradığınız hiçbir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır. Elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve Allah’ın size verdiği nimetlerle şımarmayasınız diye (böyle yaptık.) Çünkü Allah, kendini beğenip övünen hiçbir kimseyi sevmez." Hadid suresi, 22-23
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:01:54 PM
Bir de birşey soracam Allahtan şans oyunlarından birşey çıkmasını beklemek, ummak yada dua etmek çok günah mı? Hani insan hep hayal eder ya ya çıkarsa ben ev, araba alıcam daha rahat yaşayacağım diye. Bende hep bu zamana kadar hep çıkarsa çevremdeki yakın akraba eş dostuma durumu gerçekten zor olanlara yardım edicem onlara ev alıcam, dükkan alıcam borçlarını kaptıcam diye hayal kuruyorum. Ve bu niyetle allah'a dua ediyordum. Şimdi anladım ki sadece eşim ve çocuklarımla birlikte olmak benim için en güzeliymiş.

kesinlikle günah ve haram olan bir şeyi dua ederek ALLAHTAN istemek çok tezat bir şey bunu aklınızdan tamamen çıkarın

yoksa sıkıntılarınıza sıkıntı katmış olursunuz zaten haramdan yapılan yardımın sevabıda yok zaten ancak günahı yük olur sırtınıza

yapabilirseniz kendinize güveniyorsanız samimiyetle tövbe edin ve ALLAHA söz verin bir daha yapmayacağınıza dair tutmak zorunda kalırsınız mecburen çünkü söz veriyorsunuz hemde yüce YARATANA söz veriyorsunuz ancak bu sözden önce kendinizden emin olun

selam ve dua ile biz size tavsiyede bulunduk gerisi size kalmıştır duaları unutmayınız ailenizinde olanlardan haberi olması gerekiyor pişmanlıkla anlatmanız tavsiye olunur.

dualarınızı beklerim.

Acemi Üye
*
55
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:06:44 PM
Sayın exwerius
Allah diyor ki "yeryüzünde hiç bir canlı yoktur ki Allah onu perçemeninden yakalamamış olsun"
"yakaladım" diyor

yani Allah her İnsanıın alınından saçından yakaladı. başkası yakalasa tutsa kuvvetlice başını çekersin nihayet saçın kopar kurtulursun. Fakat Allahtan kurtulamazsın kardeşim anlatabiliyor muyum?

Allah senin Alnında sacında yakalamış batırır çıkarır. batırırkende Allah batırır çıkarırkedne Allah çıkarır
O kendi kendi ben batıyorum battıd der ama Allah batırır
o kendi kendine ben çıkıyorum zanneder ama Allah çıkarır

Batırırken de çıkarırken de ben batırır ben çıkarırım der kudret

O yüzden size tavsiyem Sizin bu konuda yapacak bir şeyiniz yok teslim olmaktan başka.
Allah batırır Allah çıkarır. sen hiç bir şey yapmazsın kurtulamazsın teslim olucan trahat edicen yoksa
ben kendim yaparım ederim dersen hiç bir şey yapamazsın kudretle harp etmiş olursun

Allah her insanın perçemeninden yani Alnından alnındaki saçında yakaladım diyor.

bazılarının sıkarım yakaladığımı anlasın da adam olsun diye kıymetli
bazılarını gevşek tutarım yakalandığımın farkında olmasın farkında olursa bir şeye benzer. adam olmasın sevmiyorum onu diyor..
Acemi Üye
*
55
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-06-2016, Saat:07:28 PM
Ve ayrıca 100 USD yatır sadece altında çalış kendini geliştir kaybettiğini kazanabilirsin kumar oynama tahmini işlem yapma iyice kendi altında geliştir

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi