Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Korku

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : habercikerem
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
15
mesajlar
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
21-01-2018, Saat:01:47 PM
herkes farketmiştir, eğer köpekler korktuğunuzu anlarlarsa hepten saldırganlaşırlar. ama cesur davranırsanız saldırmakta tereddüt ederler.

geçenlerde bir kurt köpeğinin yanından geçiyordum, bana delirmiş gibi havlamaya başladı, surat korkunç, yakalasa beni çiğ çiğ yiyecek sanki. tabii zincirli olduğu için kendimi emniyette hissediyorum. hiç istifimi bozmadan taş aramaya başladım. elime kocaman, yarım bir kaldırım taşı geçti. taşı köpeğe atacakmış gibi yapınca, köpeğin halini görecektiniz. hemen viyaklayıp kulübenin ardına kaçtı. deminki canavar bir anda süt dökmüş kedi oldu.

tabiatta korku zaaf olarak algılanır. bunun maddi sebeplerini ele alabiliriz. lakin ben işin orasında değilim çünkü diğer yandan madde planında korku, hayatta kalmak için lüzumlu bir duygu/reflekstir.

tasavvufta ise korku bir tür şirk manası taşır.(buradaki korku bildiğimiz korku, havf değil). çünkü korkmakla aslında önce kendimizde, sonra da hasmımızda bir tür güç vehmetmiş oluyoruz.

elbette kendinde güç vehmeden kimse, otomatikman etraftaki her bir birime de güç atfedecek ve kendindekinden üstün bir güçle karşılaşınca da korkacaktır. işte şuurumuz bu noktada, kendini toprak seviyesi, tabiat seviyesine kitlemiş olur. neticede bütün şuurlar tahakkuk ettiği mertebeye göre muamele görürler.

bu tür bir itikad içindeki kimse, ömrünü kendinden güçlülere kuyruk sallayarak ve zillet içinde, kendinden zayıf gördüklerini ise ısırarak zalimane geçirir.

halbuki gerçek şudur;

"lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah", yani "allah'tan başka davranış ve güç sahibi yoktur". allah kimseye güç, kuvvet vermemiştir. bu, el an böyledir. sadece biz aksi yönde ve boş bir zan içindeyiz.

"lâ havle" zikrini çok yapar ve istiridyenin içindeki inciye, kelamın içindeki saf manaya, zikrin özü nura ulaşırsak artık hiçbir şeyden korkmaz oluruz. lakin allah'dan çok korkmaya başlarız. ondan başka güç sahibi de olmadığından, mecburen ondan yine ona sığınırız.

allah'ım,

azabından affına,

gazabından rahmetine,

senden sana sığınırız.
Çevrimdışı
Cezalı Üye
23
mesajlar
3
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
22-01-2018, Saat:10:32 AM
Mrb. Bunlarda böyle ulvi birşeyler aramana gerek yok.Hepsi evrimsel süreçte kazanılmış basit,doğal,sıradan merekezi sinir sisteminin tabiata karşı oluşturduğu bir içgüdüsel yansımadır evrime göre.Bilincin evrimi hakkında biraz araştırma yaparsan söylediklerinin ne kadar ile doğru ve yanlış olduğunu görebilirsin.Yerde ki taşı kullanarak kendini savunma mekanizması biliçsel evrim ile kazanılmış görünmekte.Bir maymun yırtıcı bir avcı ile karşılaştığında yerde ki taşı almış ve rakibine atmış.Bunu farkında olmadan random olarak tamamen şok etkisi ile kendini korumak için doğayı kullanarak yapmıştır.Sonuçta attığı taş avcının kafasına gelmiş ve avcı geri çekilmek zorunda kalmıştır.Maymun biliçsel düzeyde artık bu taş atma eyleminin işe yaradığını öğrenmiştir.Bir daha ki sefere eline ne geçitirse rakibe atacaktır.İşte ilk insanumus olan bu canlı bu eylemi yapmasa idi bizler hala doğada ki taşın bir silah olarak kullanılabileceğini bilmeyecektik.Taş atma eyleminden haberimiz bile olmayacaktı.Bu insanumus canlı daha sonra taşı kesici alet olarak kullanarak medeniyete giden yolu hızlandırmış...

Köpeğin senin elindeki taşı görüp korkması ise genlerinde taşıdığı bilgi sebepli.Muhtemelen Köpeğin atası da aynı süreçten geçmiş.Yani kedigillerin atası bir inasanımustan taş yediği için bu bilgi anıları kontrol altına alan hafıza genine işlenmiş.Bu sebepten köpek elindeki taşı görünce bu genlerinde harekete geçiti ve köpek dolaylı bir acı yaşadı.

Gördüğün gibi bilimsel izahını yaptım.Senin durumun ise dmt molekülü ile alakalı.Dmt molekülünü araştırma yaparsan görürsün.Tasavvufi yönelimler dmt ile açıklanabilir.Bu molekülü alan kişiler eskiden kabile büyğcüleri bir ottan bunu yapıp içiriyorlarmış milletin kafa birmilyon oluyormuş.Eski şamanların ayinlerde kullandıkları içecekler bu bitkilerden elde edilirmiş ve şamanlar belli bir trans haline girerlermiş.
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
15
mesajlar
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
22-01-2018, Saat:01:14 PM
Benim gördüğüm mucizelerden biri bulutların anka kuşu yapması idi. DMT neyini açıklayacak onun ki denedim DMT'yi o bir tür ölüm sarhoşluğu sureti olabilir belki
Çevrimdışı
Cezalı Üye
23
mesajlar
3
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
22-01-2018, Saat:03:02 PM
(22-01-2018, Saat:01:14 PM)habercikerem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Benim gördüğüm mucizelerden biri bulutların anka kuşu yapması idi. DMT neyini açıklayacak onun ki denedim DMT'yi o bir tür ölüm sarhoşluğu sureti olabilir belki

Öncelikle ufak bir düzeltme.Ben tssavvufta ki şarabı yanlış anlamışım.Onların ki dmt'siz şarapmış.Yani bir takım otları karıştırıp dmt elde etmeden soyut bir şarapmış.Kısaca aşkın şarabıymış.Bu kişiler nasıl oluyorda kimyasal madde almadan türlü türlü haller yaşadıklarını söylüyorlar anlamiyorum.Yok hani desem ki her yiyecekte biraz dmt var ondandır ama büyücülerin yaptığı gibi karışım yapmadan,kıvama getirmeden etki edecek olsa her insan şimdiye kadar kafayı bulmuştu.Bir de bu tasavvuf pirleri öyle çok birşeyde yemezmiş ki bilmiyorım.

O zaman geriye halisulasyon kalıgor.Yani çölde görülen serap.Bunlar bir tür serap görüyor olabilir diyecem ama hephepten de yemeyi içmeyi kesmemişlerki.

Bu tasavvuf pirlerinin yaşadığı kafa gerçekten ilginç.Düşünsene dışarıdan hiçbir kimyasal madde almadan, dmt içkisi yapan buyucu şamanlar gibi kafayı bulabiliyorlar.

Neyse sen de tasavvufla ilgileniyorsun sanırım bulutların anka kuşu yapması puttur sanırım ne olacak? gülme
Çevrimdışı
Yönetici
*******
6,047
mesajlar
298
konular
5,459
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#5
22-01-2018, Saat:04:10 PM
Şu forumda insani özellikler gösterebilen, hakaret etmemeyi başarabilen bir ateist-deist göremeyeceğimi bildiğim halde beyhude bekleyip duruyorum.
Dünyada yok ki forumda nasıl olsun.

Hadi bakalım.
....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
15
mesajlar
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#6
22-01-2018, Saat:09:02 PM
Zaten o DMT teorisini de ilk ben ortaya attım
Türklerin haberi yoktu o maddeden
Nerden de attım ölüm anında salgılanan bir madde o
Ölürken bir de doğarken tasavvufla ne alakası var şimdi
50 kişi benimle beraber gördü ankayı
Gel röportaj yap istediğinle artık melamet hırkasını çıkardım saklamıyorum kendimi:D


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi