You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Korkma, Söyle: "Şampiyon Trabzon!"

ölüm değilse bizi ayıran yazık olmuş
Korkma, söyle: Şampiyon Trabzon!

“Sezon öncesi takımı baskı altına almayalım”, “Taraftarı beklenti içine sokmayalım”, “Sonra büyük hüsran yaşarız”, “Önce bir yapılanalım da”… Nereye kadar?

Eğer yeni bir sezon başlıyorsa, herkes bilir ki her zaman için 4 şampiyonluk adayı vardır. Bakar spor kamuoyu kurulan kadrolara, hazırlıklara ve yeni bir şey bulmuş gibi verir kararını: “4 büyükten biri şampiyon olur!”

Başka şampiyon çıkar mı çıkmaz mı bilinmez ama bilinen bir gerçek vardır ki, 4 büyük her zaman için şampiyonluk adayıdır. Hatta içlerinden biri 24 senedir bu zafere hasret kalmış olsa da.

Kısa süre öncesine kadar bu 4 büyüğün dördü de sezona şampiyon olacağız diyerek başlardı. Son yıllarda ikisi artık şampiyonluk dışında hedefler de dillendirmeye başladı: “Şampiyon olamasak bile, Şampiyonlar Ligi’ni hedefliyoruz”.

Ne zaman ki, şampiyonluk İstanbul Basını’nın etkisiyle 2 takımın tekeline indirgendi, o günden beridir diğer iki büyük artık ikinciliği de hedef görmeye başladı.

Futbolun gerçekleri vardır, doğru.

23 oyuncuyla yeni bir kadro kurmuşsanız, kadronun oturmasını beklemek gibi bir krediniz olur.

Tabi bir de başka bakış açısı mümkün: “23 oyuncuyla yepyeni bir kadroyu evcilik oynamak için kurmadık!”. Elbette “şampiyonluk”tan bahsedecek ve onu hedefleyeceğiz.

Trabzonspor’un şampiyonluk kupasına hasret geçirdiği 24 seneyi gözlerinizin önünden geçirin bir. Bu 24 senede 2,5 defa şampiyonluk mücadelesini ligin son haftalarına kadar taşıyabildik. 2 defa kendi üstün gücümüzden, bir defa da Beşiktaş’ın önlenemez düşüşünden, toplam 2,5 defa sadece.

Bu yarışı 2,5 defa değil de 15 defa verebilseydik, bugün belki de “7”yi değil, 12’yi hedefliyor olacaktık.

1996 Mayıs’ında hayatımın en büyük hüzünlerinden birini yaşayan ben, korkmuyorum ve söylüyorum: “Bu sene şampiyon olacağız!”

Olamazsak canımız sağolsun; ama bu bugünün konusu değil.

Hakemler, federasyon, İstanbul Takımları bizi şampiyon yapmazlarmış! Onlardan icazet bekleyen oldu mu? Bunlar gözünüzü korkutuyorsa, Şamil Ekinci Müzesi’nin muhteviyatını inkâr etmiş olmuyor musunuz?

Bakın bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Bir daha söylüyorum: Şampiyon olacağız!

Siz bırakın, onlar korksun yahu.

Baskı da olacak; ama “7. Baskı”…

Tunga Liman
bordomavi.net

[Resim: ts_atki2.gif]
Dev gibi kestane ağaçları altında çıplak ayak dolaştığımız buz gibi sularında dudaklarımız mosmor olana kadar balık tuttuğumuz fırtınanın cocuklarıyız biliyoruz ki hırçınlığımız, asiliğimiz, ondandır.

[Resim: tb43nr.gif]

Şampiyon Trabzonspor

Kuşkusuz çocuğuna ''tabağını bitir'' diye bağıramayan tek anne, afrikalı ANNE'dir...
Ölmesinler Artık ..!

AFRİKA yaz 5601'e gönder...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 18-08-2010, Saat:08:57 PM, Düzenleyen: PoKou / 61.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.