Forum Gündemi:

Konu Başlığı : KİM ZALİM?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Müslümanca
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
78
mesajlar
70
konular
8
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
02-01-2018, Saat:10:00 AM
1-Tam yetmiş yıldır, Bin dokuz yüz kırk sekizdeniki bin on sekize kadar Filistinli Müslümanları öldüren İsrail’e savaşaçamayıp, Suriye devletine savaş vecihat ilan eden yüze yakın devlet mi zalim? Yoksa İsrail’inyanı başın da İsrail’e karşı güçlü bir Suriye devleti isteyen bir iki devlet mi? Suriye devleti kendini savunun ca zalim oluyor da Suriye devletine karşı savaşıp polisleri, askerleri satırla kesenler, kadınlarını cariye adı altında zorla alanlar Ve satanlar ve camileri terör yuvasına çevirenler nasıl mücahit oluveriyor? Sorusunun cevabını veremezler. Suriye de cihat adı altın da Cinayetler işleyip sonrada inkâr edenler ve Suriye de ne kadar cinayet işlersek devleti o kadar suçlu gösterebiliriz diyenler, Suriyede ki kadınların ellerinde ki altınları zorla alanlar ve Suriye deki fabrikaların parçalarını çalıp Türkiye ye getirip mullti milyarder olanlar mücahit midir? Devrimci midir? Yoksa hırsız mıdır?
2- Kendi ülkelerin de İsrail elçilikleri açanlar bu elçilikler ile İsrail denen insanlık düşmanı zulüm devletini tanımış olanlar mı zalim?Yoksa İsrail işgal devletini tanımayıp İsrail elçilikleri açmadığı ve Amerikan üslerine buülkede geçit yok diyen Suriye mi zalim? Yüzde doksan dokuzu Müslüman olduğunu söyledikleri bir ülkeye laik ve Kemalist rejimi dayatıp sonrada Suriye de şeriat isteriz diyenler önce kendi ülkelerin de bu şeriat devletinden söz ediyorlar mı? Suriye de devlet başkanının Müslüman olma şartı var, kendi ülkelerin de böyle bir şart var mı? Daha düne kadar başörtülüleri kamuya almayıp dışlayanlar, Suriye de hiç örtünme sorunu olmuş mudur? Suriye tarihi boyunca bir halkın dili ve dini laik ve Kemalist rejim deki gibi yasaklanmış mıdır? Ey Suriye ye şeriat dersi veren Laik ve Kemalist sever sözde İslamcılar!Kendi ülkenizin gerçeklerin den kaçıp hangi ülkeye özgürlük ve şeriat dersi veriyorsunuz? Daha düne kadar kamu da Allah yok diyerek halkı dışarı atarken, şimdide başörtüsünü serbest bırakıp başın altındaki kafaları çalan rejimin kendilerini nasıl aldattığını anlatan ehliyetsiz İslamcı hocalarınız varken kime akıl veriyorsunuz?
3- Kendi ülkelerinde Amerikan üsleri açanlar bu Amerikan üslerini acaba kime karşı kullanacaklar? İsrail’e karşı mı yoksaİslam devletlerine karşı mı? Irak ve Suriye ve yemenin nereden bombalandığını bilmeyen var mı? Ve Arakan edebiyatı yapanlar ve Kudüs edebiyatı yapanlar Neden Arakanlı ve Filistinli Müslümanları öldüren devletler ile birlikte müttefik ve dostluk mesajları yollayıp ABD ve İsrail ile her türlü dostluk, ticari, siyasi ve askeri ilişkilerikuruyorlar? Ve sonra da utanmadan Arakan ve Filistin’in yanında imişler gibi gözüküyorlar inandırıcı mı? Ne olur! Avrupa bizi al deyip elli üç yıl Müslüman bir halkı sömürge ve küfür güçlerinin kapısın da bekletiyorlar? Onur, izzet, bağımsızlık ve Hürriyet bu mu?
4-Dünyanın dört bir yanından seyyar göçmen savaş çı toplayıp Müslüman ve mazlum Suriye halkını öldürmeyi cihatsayanlar, İsrail’e karşı kaç adam toplamışlar?Suriye de Müslüman halkın Beş yüz bin binasını yıkanlar İsrail de kaç bina yıktınız? Ev yıkmak ne zaman mücahitlik oldu?Suriye Halkını öldürmeyi cihat sayıyorsunuz da yoksa İsrail’e karşı savaşmak cinayet mi olur sizin için? O yüzden mi güçleri Suriye ye yetiyor ve fakat İsrail’e ne hikmetse güçleri yetmiyor? ABD ve İsrail’in silahları, Suud’un Petro dolarları ile Suriye de vekâlet savaşı veren ışid, Nusra, el kaide, güneydoğu Hizbulvahşeti, Hizbuttahrir, Ahraru Şam gibi terör örgütleri acaba hangi yetki ile Suriye de savaşmaktalar? Suriye de iç savaş var deyip dışardan yüzbinlerce insan bozması vahşi canavarları Suriye ye toplayanlar bu iç savaş mı yoksa dış savaş mı? Suriye de iç savaş varsa savaşanlar neden dışardan geliyor? Ve içerdekiler neden içerde savaşmıyor da dışarı dalar?
5-Filistine makarna yollamayı marifet sayanlar, İslamiİran’ınSuriye üzerinden Filistin’e silah göndermesinden neden rahatsızlar? İsrail karşısın da Suriye devletini zayıf düşürerek İsrail’e yardım etmiş olmuyorlar mı? Filistin’inyanı başında nefes almak ve yardım almak için tek Habeşistan Suriye olduğu halde, Niçin Filistin’e giden yardımları Suriye yi bertaraf ederek İsrail’e yardımcı oluyorlar?

2011 Öncesi Suriye de halk iyi ya dakötü, zenginyâdafakir, kendi evlerin de kendi yurt ve ülkelerin de Huzur, mutluluk ve özgürlükleri ile onuru, namusu ve izzeti ile yaşarken Suriye ye özgürlük getireceğiz diyen dış güçler Suriye halkına başka ülkeler de dilencilik, ucuz işçilik, kadınlarını alıp satmalar, cihat adına cinayetler, katliamlar, küçücük çocukların deniz de boğulmasından tutun da on iki bin çocuğun organ mafyasının eline düşmesinden sorumlu değiller mi? Bütün değerlerini bir anda yitirmesine sebep olanların yarattığı 2011 Sonrası Suriye mi daha güzel? Yoksa 2011 öncesi Suriye mi? 2011 sonrası Suriye ye özgürlük adı altında enkaz haline getirdikleri Suriye ye ne getirdikleri ortada değil mi? İşte ABD, İsrail Avrupa devletleri ve onların sözde İslamcı uşaklarının bir ülkeye nasıl özgürlük getirdiklerinin ilk fotoğrafı, ırak, ikinci fotoğrafı da Suriye değil midir?


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi