Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kendimi çaresiz hissettiğim bir rüya.

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 4 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : FatihBey
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-11-2017, Saat:12:15 AM
Arkadaşlar selamünaleyküm sadece çok kafama taktığım için paylaşma gereksinimi duydum.

Ben büyükannemi kaybedeli yaklaşık 6 yıl oldu.
Mezarına çok ziyarete gidemedim lakin bu süreçte yalanım olmasın belki 4 belki 5 defa okumaya gittim.

Bana çok düşkündü, torunları arasında en çok beni severdi.

Herneyse, daha öncelerden rüyama 3-4 kez geldi. Ama hiç biri beni bu kadar etkilemedi.

Bundan 2 gece önce rüyamda gördüm tekrar.
Böyle geniş yeşillik bir alanda beraber oturuyoruz. Etrafımız çok olmasada kalabalık. Çevremde ki insanlar tanıdık. Ama nasıl yağmur yağıyor anlatamam gök delinircesine.
Böyle başında beyaz bir tülbent çar, üstünde krem rengini andıran uzun bir elbise karşımda oturuyor bir yandan da yağmur yağıyor.

Bana 2 kez "neden gelmiyorsun?" "neden gelmiyorsun torunum?" diyor. Ben cevap veremiyorum. Korkarak uyanıyorum. Uyandığımda sabah ezanı okunuyordu.

Ben önceden namaz kılan birisiydim lakin devam ettiremedim ama tekrar başlayacağım rabbimin izni ile.

Arkadaşlar kendimi kötü hissediyorum. Benden dua beklediğini ziyaret beklediğini açıkca söylüyor. Ona dua etmediğim, ziyaretine gitmediğim için üstümde bir vebal hissediyorum.
Profesör
*
38,989
konular
26,559
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
18-11-2017, Saat:12:30 AM
aleykum selam hoş geldiniz.. biraz araştırmam gerekecek
siz baktınız mı hiç netten?
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Üye
*
216
konular
44
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-11-2017, Saat:12:40 AM
"Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir."

Kardeşim kötü rüya görüyor iseniz eğer içinizde tutmanız tavsiye olunur.
Peygamber (s.a.v) Cuma günü şöyle hitap ediyordu: 'Sözün en hayırlısı Allah'ın Kitâbı'dır. Rehberliğin en hayırlısı Muhammed (s.a.v.)'in rehberliğidir. (Dînî) işlerin en kötüsü sonradan icat edilenlerdir. Sonradan icat edilen her şey bid'attir, her bid'at bir sapıklıktır. Her sapıklık da ateştedir.' (Müslim)
Profesör
*
38,989
konular
26,559
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
18-11-2017, Saat:12:47 AM
Ölüyü beyaz, yeşil elbiseler içinde yahut sağlıklı ve iyi durumda görmek, onun kabirdeki halinin iyi olduğuna..
Ölmüş anne ve babalarının sağ olduklarını görmek korkudan emin olmaya, sevinç ve mutluluğa.

Ölünün elini tuttuğunu görmek, ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine,
Ölü bir kimseyle kanuşmak uzun ömre,
Tanıdığı bir ölüyü öpmek veya onun tarafından öpülmek onun vereselerine bıraktığı mal ve ilminden istifade etmeye.

...
zaten size açıkça söylemiş, ziyaret ve dua bekliyor.
Profesör
*
38,989
konular
26,559
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
18-11-2017, Saat:01:11 AM
(18-11-2017, Saat:12:40 AM)Ebu Mehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
"Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir."

Kardeşim kötü rüya görüyor iseniz eğer içinizde tutmanız tavsiye olunur.

evet, doğru gülücük bunu bende okumuştum.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi