Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Kalp mühürlenmesi çelişkisi inorganeller...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 63 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : antimatter
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Kapalı 
<span style="color:black"><strong><s>Cezalı Üye</s></strong></span>
57
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2017, Saat:10:06 AM
İnsanlar artık yapay kalp yaptı.Şimdi diyelim yapay kalbi olanlar ne yapacak?Bunlara yapay kalbi takılan insanlar dinden mi çıkacaklar?Bu yapay kalbi icat edip üretenler de yabancı bilim insanlarıYa da kalp nakli yapılan hastaların durumu ne?

Mesela benim kalbi senin kalple değiştirseler sen ateist mi olacaksın?

Ne de olsa benim kalbim mühürlü...  gülme
Kafa tasındaki yağ kütlesi ile bu kadar düşünüp, ölçüp, biçip, uzun cümleler kurabilmen çok enteresan.
(18-10-2017, Saat:10:37 AM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Kafa tasındaki yağ kütlesi ile bu kadar düşünüp, ölçüp, biçip, uzun cümleler kurabilmen çok enteresan.

Yag kütlesi mi?Beynin %80'i sudur birkere.Geriye kalan ise proteinlerden olusur.Sen kuranı okudun mu?Araplar düşünme organının kalp oldugunu saniyormuslar.Tabi o devirde beyin diye bir organ oldugu bilin miyordu?Yoksa biliniyor muydu?O zaman kalp ne alaka?
Demek su ve proteinler düşünmeni sağlıyor öyle mi?
(18-10-2017, Saat:01:17 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Demek su ve proteinler düşünmeni sağlıyor öyle mi?

Düşünen zaten onlar.İşte hepsi bir araya gelerek vücudumuzu oluşturmuş.Buna benlik demişiz.Moleküller birbirini tanır.2 hidrojen atomu gidip bir oksijen ile bag kurar.Ortaya su molekülü çıkar.Gördüğün gibi gayet düsünüp karar verebiliyorlar.Sen onlara cansız gözü ile baktıgın için yanılıyorsun.Hormonlar mesela vucuttaki salınımları karqkteri etkiliyor.Atom çapında bakarsan iş böyle.Demek ki dusunmemiz bu atomlar arası kimyasal baglarla olusuyor.
Terkos suyuna biraz protein ilave edince düşünceli bir barajımız olacak yani?
(18-10-2017, Saat:06:31 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

O zaman sen anlat bakalım bu düşünme işi nasıl oluyor.Ben bilimsel olarak birseyler soylemeye caliştim en azından.Kalbin düşünmesi nasıl oluyor.Düşünme mekanizması kalp mi beyin mi?Araplar düşünme organının kalp olduğunu sanmıyorlarmıymış.
antimatter, neden buradasın gülücük
(18-10-2017, Saat:10:06 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
İnsanlar artık yapay kalp yaptı.Şimdi diyelim yapay kalbi olanlar ne yapacak?Bunlara yapay kalbi takılan insanlar dinden mi çıkacaklar?Bu yapay kalbi icat edip üretenler de yabancı bilim insanlarıYa da kalp nakli yapılan hastaların durumu ne?

merak ettim. bu soruya sen ne dersin gülücük
Değiştirmeye de kadirdir
(18-10-2017, Saat:08:16 PM)Nazlıcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(18-10-2017, Saat:10:06 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

merak ettim. bu soruya sen ne dersin gülücük

Dedimya araplar kalbi düşünme merkezi sanıyormuş.Sonra bilim ilerleyince bu fonksiyonun beyne ait olduğu ortaya cıktı.O zamanlarda beyn diye bir organın olduğunu araplar bilmiyordu sanırım.Sence neden,yapay kalplere ne diyeceksin?
(18-10-2017, Saat:08:26 PM)Kersm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Değiştirmeye de kadirdir

Yani önce insanların düşünme merkezi kalpti sora beynmi oldu?hýms
felsefe yapacak modda değilim. araştır öğren!
(18-10-2017, Saat:07:07 PM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(18-10-2017, Saat:06:31 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

O zaman sen anlat bakalım bu düşünme işi nasıl oluyor.Ben bilimsel olarak birseyler soylemeye caliştim en azından.Kalbin düşünmesi nasıl oluyor.Düşünme mekanizması kalp mi beyin mi?Araplar düşünme organının kalp olduğunu sanmıyorlarmıymış.

Düşünmenin var olduğunu ıspatlayabilir misin?
İspatlarım.
Çok merak ettim nasıl yapacağını.
Bekliyorum.
(19-10-2017, Saat:02:31 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Çok merak ettim nasıl yapacağını.
Bekliyorum.

İspatladım.

Düşünce var omsaydı bu cümleyi kuramazdın değil mi?Tongue
Kuran'da geçen bir çok tıbbi bilgi Bergamalı Galen'in yazdıklarıyla paraleldir. Kalbin düşünce organı olması Galen'in teorileriyle direk bağlantısı bulunmaktadır.
Kanaatimce ruh ne durumdaysa kalb de o şekli alıyor. Ruh nakli de olmadığına göre...
(20-10-2017, Saat:11:19 AM)Kersm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Kanaatimce ruh ne durumdaysa kalb de o şekli alıyor. Ruh nakli de olmadığına göre...

Kalp o şekli alıyor diyorsunda yapay kalpler ne olacak.Zengin arap kodomanları ilerde yapay kalbin üretilecegini düşünememiş.
(20-10-2017, Saat:01:23 PM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(20-10-2017, Saat:11:19 AM)Kersm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Kalp o şekli alıyor diyorsunda yapay kalpler ne olacak.Zengin arap kodomanları ilerde yapay kalbin üretilecegini düşünememiş.

Aynı şekilde olacak. Meczuplar ruh hakkında bundan çok bilgiler çünkü kalble ilgili
Ayrıca ben manevi organlardan bahsediyorum aç bediüzzaman oku
Organlar alakalı bir şey mi acaba
Manevi kalb o kalbin tam izahında bence
Tasfiye olduğunu anlamak için de belirtiler gösteriliyor
Başka şekilde de gosterilebilir
Yönetici
5,975
konular
5,305
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-10-2017, Saat:02:30 PM
Son mesajları birleştirmek istedim fakat tamamı birleşti.
Forum özelliklerindeki bir sorundan kaynaklanıyor olmalı.
Geri de alınamıyor. Kusura bakmayın.
26
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-10-2017, Saat:03:58 PM
Gazali hakikate perde olan şeylerden birinin de bilim olduğunu söylemiş
57
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:18 AM
(20-10-2017, Saat:02:30 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Son mesajları birleştirmek istedim fakat tamamı birleşti.
Forum özelliklerindeki bir sorundan kaynaklanıyor olmalı.
Geri de alınamıyor. Kusura bakmayın.

Konuma ne olmuş böyle ifade
57
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:20 AM
(20-10-2017, Saat:03:58 PM)Kersm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Mecaz diyosun yani Tongue İşin içinden çıkamayınca mecaz olur zaten değil mi Kersm?:D Aslında Şeytan da içinde dolanan hırs, ihtiras, şehvet gibi dürtüleri ifade için kullanılır. Çünkü ateş dini sembolizmde içteki kötülük dürtülerini anlatır. Kırmızı renk bu nedenle öfkenin ve şehvetin sembolüdür.Seytan diye birsey yoktur şeytan mecazidir Tongue
Acemi Üye
*
48
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:29 AM
(21-10-2017, Saat:12:20 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(20-10-2017, Saat:03:58 PM)Kersm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Mecaz diyosun yani Tongue İşin içinden çıkamayınca mecaz olur zaten değil mi Kersm?:D Aslında Şeytan da içinde dolanan hırs, ihtiras, şehvet gibi dürtüleri ifade için kullanılır. Çünkü ateş dini sembolizmde içteki kötülük dürtülerini anlatır. Kırmızı renk bu nedenle öfkenin ve şehvetin sembolüdür.Seytan diye birsey yoktur şeytan mecazidir Tongue

şeytan yok dersen dinden çıkarsın kardeş
57
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:32 AM
(21-10-2017, Saat:12:29 AM)hallofen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(21-10-2017, Saat:12:20 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Hangi dinden.?
Acemi Üye
*
48
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:34 AM
(21-10-2017, Saat:12:32 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(21-10-2017, Saat:12:29 AM)hallofen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Hangi dinden.?

islam dininden.
Acemi Üye
*
48
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:36 AM
(21-10-2017, Saat:12:32 AM)antimatter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Hangi dinden.?

bak şimdi din yalan diyorsan bi düşün dünyada sadece insanlar var aklı başında istediğini yapıyo zevki var bizim gibi başka yaratık varmı dünyada ? sence bizim gibi insanların tek başına olması buranın bi imtihan olmasının delili değilmi ? ha insan gibi zevki olan hırsı olan canlı varsa söyle kuşların yuvasına dikkat et sığabileceği kadar yaparlar bizim gibi dublex olsun 3 katlı olsun istemezler
57
konular
Oct 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-10-2017, Saat:12:39 AM
Hıristiyanlarda aynısını sana diyor.Yanacaksınız onlara göre karizm

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi