You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İslam'da mezhepçilik olduğuna inanıyor musunuz ?

İslam'da mezhepçilik olduğuna inanıyor musunuz ?

Forumcu
RE: İslam'da mezhepçilik olduğuna inanıyor musunuz ?

gribal_enfeksiyoncu Kardeş,

Ben sizin herhangi bir konuda bir yazı yazdığınızı görmedim...

Herhangi bir konuda yazı yazan arkadaşların yazıları üzerinde bir fikir ve düşünce belirttiğinizi de görmedim...

Gördüğüm şey ,sabah akşam sitede dolanıyor..
Kendi kafanıza,uymayan yazıların altına düşünmeden
iki satır Başbakanımız gibi ''Ananı da al git '' anlamında
birinci sınıf argo laflar ciziktiriyorsun...

Kardeş münazaralara, fikir ve düşünce alış-verişlerine katıl LUTFEN:::???

Varsa eğer....gülme

Bir kez gönül yıktın ise , Bu kıldığın namaz değil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 31-12-2010, Saat:02:08 PM, Düzenleyen: ORHAN22.
bence herkes birbirine karşı biraz daha nazik ve saygı çerçevesinde yaklaşmalı birbirimizi anlamalıyız diye düşünüyorum. kötü sözler söyleyerek kimse bir yere varamaz
"sen ne zaman gelsen bu şehirde yağmur yağar"
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
mezhepler yeni din değildir elbette,ancak eğer taassup edilip içtihad için hadis terkediliyorsa yeni bir dine yelken alınmış olunur.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
arkadasım herseye masaAllah cevap yetıstırıyorsun.
baska bır konuda arkadasın bırı "bes vakıt namazın rekat sayıları kuranda yazıyor" cumlene karsılık "hangı ayetlerde" dıye bır soru sormus.bu sorunun cavabını alabılır mıyız???
orada net bır cevap vermemıssın gordugum kadarı ıle.sonrasında bu konuyu tartısmaya gecebılırızgülücük
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
1-4 hak mezheptekı hukumlerın hepsı,o mezhep alımlerının kuran dan ve sunnetten anladıklarıdır.peygamberın olumunden bugune butun ehlı sunnete uyan alımlerı bu 4 hak mezhepten bırıne tabı olmuslar ve ıbadetlerını bu dort hak mezhebın hukmune gore yapmıslar ve yasamıslardır.bu,kuranı ve sunnetı terketmısler de mezhep alımlerın hukumlerıne baglı kalmıslar demek degıldır(nasılsa bu sozlere de muhalefet edılecegı ıcın fazla uzatmıyorum).

2-O gün her fırkayı imamları ile çağırırız mealındekı ayetın tefsırı bu sorunun cevabını verecektır zaten.

3-herkesın bıldıgı kendınedır.Allah kımseyı bılmedıgı bır konudan sorumlu tutmayacaktır.kımın ne bıldıgı benı baglamaz,ben kendı mezhebımı kımın kurdugunu bılıyorum.benım babaannem cahıl halıyle namaz kılıyorsa ve hangı mezhebı kımın kurdugunu bılmıyorsa Allahu Teala sen hangı mezhebe tabı oldugunu nıye bılmıyorsun dıye sormayacaktır heralde.

4-ehlı sunnet alımlerı hangı mezhebı kımın kurdugunu ve o hukumlerın kıme aıt oldugunu bılıyorlardı.

5-dort hak mezhebın hukumlerı uygulanıs farklılıgı harıcınde baska bır farklılık gostermez ve hukumlerı hemen hemen aynıdır.dort hak mezhebın hepsı hz peygamberın sav hukumlerını ıcerır zaten.

en ıyısını Allah bılır...

sorularını bılgım dahılınde cevapladım sanırım. sımdı benım sorularıma cevap alabılır mıyım?
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-06-2012, Saat:02:26 PM, Düzenleyen: taha yusuf.
Acemi Üye
Alıntı:.benım babaannem cahıl halıyle namaz kılıyorsa ve hangı mezhebı kımın kurdugunu bılmıyorsa Allahu Teala sen hangı mezhebe tabı oldugunu nıye bılmıyorsun dıye sormayacaktır heralde.

burası çok manalı. taa amazonlardaki cahil insanlar ne olacak? hiristiyan inancındaki cahil babaanne ne olacak? ona öyle öğretilmiş. doğru innaç bu denmiş. mşimdi bu babaanne niçin cehennme gitsin. mesela sen taha kardeş. müslüman bir ülke ve müslüman bir aile doğdun ve müslüman oldun. Yüce Allah tan torpillimisin?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
ellerı ayakları olmayan bırıne gore ellerı ayakları olan bırı torpıllı mı?
bak ne guzel soyluyorsun cahıl babaanne dıye.Allah kımseyı bılmedıgı seyden sorumlu tutmayacaktır.ıslam dınınden haberı olmayan ınsanlar ıcın de hukum acık ve net olarak bellıdır.

Kim hidayete erdiyse, sadece kendi nefsi için (nefsini tezkiye ettiği için) hidayete erer. Öyleyse kim dalâlette ise sorumluluğu sadece kendi üzerinde olarak dalâlette kalır. Yük taşıyan (günahı yüklenen) bir kimse, bir başkasının yükünü (günahını) yüklenmez. Ve Biz, bir resûl göndermedikçe azap edici olmadık. isra suresi 15. ayet
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-06-2012, Saat:02:41 PM, Düzenleyen: taha yusuf.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.