Forum Gündemi:

Konu Başlığı : İsa Mesih – Mehdi A.S. ‘ ın şu anda dünyada olduğunu biliyor muydunuz?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 33 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : haberci00
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üye
*
239
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2015
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
15-09-2020, Saat:11:12 PM
alpi Bir de bu cihetten bak.  

En doğruyu ben biliyorum, benden daha doğru bilen yoktur. Hepiniz cahilsiniz tek bilgili benim. Benim bildiklerim var ya o kadar çok ki bunları bilmek bir kenara sayısını bile bilemezsiniz.
En çok ben bilirim. Tek ben bilirim. Ben var ya ben, ah ulan ah ne de çok bilirim.
Ey cahiller, yani ben dışındaki tüm insanlar bana tabi olun. Ne diyorsam o, başka da bir doğru yok.

Ama senin dediğin gibi ben bilirim, yalnızca ben bilirim iddiasında değilim. Neye ve kime inanırsanız inanın. Çok da tın. 

Şöyle bir ifade vardır;

Madde 1- Şef haklıdır.
    "      2- Şef daima haklıdır.
     "     3- Şefin haksız olduğu durumlarda birinci madde geçerlidir.

Yani şef yine haklıdır.

Forumda söz sahibi olduğunuz için hepiniz de haklısınız şefler. Dedim ya neye ve nasıl inanırsanız inanın. Başlangıcını değiştirmedikten sonra hiç bir işe yaramaz.

Sonucu değiştirebilmenin tek yolu, başlangıcı değiştirmektir sevgili şefler..!
Üye
*
239
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2015
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
15-09-2020, Saat:11:16 PM
(14-09-2020, Saat:05:16 PM)kalemşör Adlı Kullanıcıdan Alıntı: zihnin karmakarışık olmuş bir konudan başka bir konuya sıçramalar yapıyorsun, nüzûl-i isa dan evrim sıçrayışı yapman beyni yanmış bir miskin olduğunu tekid ediyor. mezkur olayın normal şartlarda gerçekleşmesi mümkin bir şey olduğunu sana kim haber verdi. Müslümanlar bu konuyu bu yöntem ile mi ispat ediyorlar, bu konu bir müminin mülhid ile konuşacağı bir mesele değil.

Merdi kıpti şecaat arz ederken sırkatini söylermiş..! 

Biliyorum ve inanıyorum ki öylesin.. kelamcı kardeşim.. Kendini bu kadar ele vermene gerek yok..
Üye
*
239
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2015
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
15-09-2020, Saat:11:29 PM
(14-09-2020, Saat:05:21 PM)kalemşör Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alpi yukarıda anlaşılır bir hadis paylaşmış, sahih olmadığını iddia ediyorsan ispat edersin. Ne diye inatla hadislerde böyle bir şey yok diyorsun. 

Alıntı:أبي هريرة رَضِيَ اللّهُ عَنْه قال: قَالَ رَسُولُ اللّهِ #: وَالّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ لَيُوشِكَنَّ أنْ يَنْزِلَ فيكُمُ ابْنُ مرْيَمَ حَكَماً مُقْسِطاً، فَيَكْسِرُ الصَّلِيبُ، وَيَقْتُلُ الْخِنْزِيرَ، وَيَضَعُ الْجِزْيَةَ، وَيَفِيضُ الْمَالُ حَتّى َ يَقْبَلَهُ أحَدٌ حَتّى تَكُونَ السَّجْدَةُ الْوَاحِدَةُ خَيْراً مِنَ الدُّنْيَا وَمَا فيهَا. ثُمَّ يَقُولُ أبُو هُريْرَةَ: اِقْرَءُوا إنْ شِئْتُمْ: وَإنْ مِنْ أهْلِ الْكِتَابِ إَّ لَيُؤْمِنَنَّ بِِهِ قَبْلَ مَوْتِهِ ا Œية . أخرجه الخمسة إ النسائي.»الْحَكَمُ« الذي يقضي بين الناس.و»المُقسِِطُ« العادل: ضد القاسط وهو الجائر.و»وضَعَ الْجِزْيَةِ« إسقاطها عن أهل الكتاب وإلزامهم ا“سم، و يقبل منهم غيره، فذلك معنى 

4968 - Ebu Hurayra (radıyallahu anh) anlatıyor:
"Rasûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"[b]Nefsim elinde olan Zât-ı Zulcelâl'e yemin ederim! Meryem oğlu İsâ'nın, aranıza[/b] (bu şeriatle hükmedecek) [b]adâletli bir hâkim olarak ineceği, istavrozları kırıp, hınzırları öldüreceği, cizyeyi [/b](Ehl-i Kitab'dan)[b] kaldıracağı vakit yakındır. O zaman, mal öylesine artar ki, kimse onu kabul etmez; tek bir secde, dünya ve içindekilerin tamamından daha hayırlı olur[/b]."
Sonra Ebu Hurayra der ki:
"Dilerseniz şu ayeti okuyun. (Mealen): "[b]Kitab ehlinden hiçbir kimse yoktur ki, ölümünden önce onun [/b](İsa'nın)[b] hak peygamber olduğuna iman etmesin. Kıyamet gününde ise İsâ onlar aleyhine şâhid[/b]
[b]lik edecektir[/b]" (Nisa 159)
(Buhari, Buyû' 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Muslim, İman 242, (155); Ebu Dâvud, Melâhim 14, (4324); Tirmizi, Fiten 54, (2234).
Bu İsnadı sahih bir hadistir.

Hiç çabalama kelam ilmi sahibi kardeşim.

İsa a.s tekraren dünyaya gönderilmeyecek.. 

Hangi yönden tutsam, ya hadis karşıtlığı, ya ayet inkarcılığı ile suçlanacağımı biliyorum. Benden İsa a.s. ın gelmeyeceğini ispat etmemi isteyen zavallı kardeşim.. Sizler geleceğini ispat ettiğinizi mi düşünüyorsunuz.?

Hz. Allah böyle bir konuyu bu şekilde muallakta bırakacak her türlü noksanlıklardan münezzehtir.. Öbür alemde bunun cevabını size verecekler hiç şüpheniz olmasın. Bir az beklemeniz gerekecek, sabırlı olun. 

Gelmeyecek..
Forumcu
*
377
konular
165
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-09-2020, Saat:11:59 AM
(13-09-2020, Saat:10:10 PM)fure_06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalan söylüyorsun. "İsa a.s dünyaya tekraren gelmeyecek"..!

Benim bilmediğimi itiraf ettiğim bir şey yok. Yalan söylüyorsun çünkü Kuran 'da ve hadislerde İsa a.s ın tekraren dünyaya gönderileceği hususunda net bir ifade yok. Evet yalan söylüyorsun amma bilerek, amma bilmeyerek. Çünkü gönderileceğini zanneden, kendinize yakın hissettiğiniz, yazar, alim veya cahil..! Birilerinin ifadesine kanmış gidiyorsunuz.

Konu kapanmasa ne olacak.? Dudaklarınızı oynattıkça hakikate ters şeyler dökülüyor. Onun için de belki konuyu kapatmak şu an için en iyisi gibi görünüyor.

İslam 'ın ne olduğundan haberdar değilsiniz ki sizinle neyi tartışayım.?

Yalancı diyen bir kezzapla tartışacak değilim. Usül edep bilmeyen, ahlaksız biri dinden bahsediyor. İslam'dan habersizsiniz diyor bize. Heyhat.

İbn-i Sina ile İbn-i Miskaveyh'in öyküsünü anlatıp dururlar bu konuda.
Cevizin hacmini hesaplayabilseniz ne olur, cevizi insanın önüne fırlattıktan sonra!
Tartışmayın zaten. Muhatap bile olmayın, daha iyi.

Diğer kardeşlere okumaları için birkaç makale sunayım;

https://sorularlaislamiyet.com/hz-mehdi-...ar-misiniz

http://www.hajij.com/tr/islamic-countrie...i-hadisler

http://zeynebiye.com/hz-peygambersav_h78246.html

Ateistlerle de Mehdi ve İsa (aleyhim'üs-selam) konusunu konuşmazdan evvel, bence Allah (subhanehu ve teala), kainat ve yaradılışı gibi mevzuların konuşulması gerekir.

Ateistlere de, Müslümanlara da Şehid Başbakan Muhammed Cevad Bahonar'ın Allah'ı Tanımak kitabını öneriyorum. İnşaAllah okuyunuz.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi