Forum Gündemi:

Konu Başlığı : İnsan ölecegı zamanı önceden bilebilir mi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Sezkinn
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-06-2020, Saat:01:48 AM
Hocam hayırlı günler. Yaklaşık 2-3 sene önce İstanbul ‘ a bir akrabamızı ziyarete gittiğimiz bir gün

Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin de türbesini ziyaret etmek imkanımız oldu, kendisine bir fatiha okuma fırsatımız oldu.

Burada hazretin kendisini ziyaret edip, bir fatiha okuyanlara istinaden yapmış olduğu bir duası olduğunu öğrendim.

“Yâ Rabbî! Kıyâmete kadar bizim yolumuzda bulunanlar, bizi sevenler ve ömründe bir kere türbemize gelip rûhumuza

Fâtiha okuyanlar bizimdir… Bize mensub olanlar, denizde boğulmasınlar; âhir ömürlerinde fakirlik görmesinler;

îmanlarını kurtarmadıkça ölmesinler; öleceklerini bilsinler ve haber versinler ve de ölümleri denizde boğularak olmasın!..”

Burada “öleceklerini bilsinler” sözünün çok etkisinde kaldım, bir çok defa rüyamda ölümle ilgili şeyler görmeye başladım,

ve sürekli ölümü düşünmeye başladım. Acaba hazretin duasında ettiği gibi ölümüm yaklaştı da bu mu bana haber veriliyor

diye birkaç defa hezayan yaşadığım oldu. Kendi kendime ölüm tarihleri koyar oldum.

Hocam böyle bir şey olabilir mi, kişi ne zaman öleceğini bilebilir mi?
Üye
*
214
konular
190
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-06-2020, Saat:09:37 AM
Lokman 31/34- Şüphesiz ki, kıyamet saatinin bilgisi Allah yanındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde ne varsa O bilir. Hiçbir kimse yarın ne kazanacağını bilmez. Hiçbir kimse hangi yerde öleceğini de bilemez. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilir, her şeyden haberdardır.

Aziz Mahmut Hüdai hazretlerinin duası tevile muhtaçtır. Genel olarak insan ne zaman, nerede ve nasıl öleceğini bilemez. Vesveselerinizden kurtulunuz.

Allah'a emanet...
Yönetici
5,935
konular
5,263
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
06-06-2020, Saat:01:54 PM
Hazret öleceği zamanı ve yeri bileceklerdir dememiş, öleceklerini bilsinler demiş.

Bence hazretin duası kabul olmuş. Öleceklerini bilsinler demiş ve sizin aklınızdan ölüm çıkmıyor. Yani öleceğini biliyorsun, bilincindesin.
Şimdi buraya gelmiş ölümden haber veriyorsun, hatırlatıyorsun.
Ben bunu duanın harfiyen kabul olması olarak görüyorum.

Allah hepimize hayırlı bir ömür ve hayırlı bir ölüm nasip etsin. amin.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Üye
*
214
konular
190
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-06-2020, Saat:09:34 AM
Alpi hocama aynen katılıyorum. Zaten tevil gerekir derken kastım da öyle idi. Çok güzel idafde etmiş.

Allah razı olsun.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi