Forum Gündemi:

Konu Başlığı : ingilizce bilenler için arapça öğrenimi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 4 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : blue
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumcu
*
333
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:11:33 AM
selamlar,

ingilizce bilenler için çok hoş bulduğum bir kaynaktan ilgi duyan diğer kardeşlerimi de haberdar etmek istedim. 
bende arapça öğrenmeye yeni başlamış sayılır (üç ay oldu ,aslında B1 düzeyindeyim şuan) ,yani şöyle ki ;
bu web sitede toplam sanırım kayıtlı 97 kurs bulunuyor (hepsi interaktif denebilir) ve ben 59. kurstayım şuan.
şimdi ingilizce öğretiminde bazı sorunlar yaşandığı için (mesela writing ve reading parts da advanced olmasına rağmen listening ve speaking de daha elementary seviyesini daa geçememiş arkadaslar var. bu nedenden dolayı da , ne kadar öğrenildiği kadar , nasıl öğrendiği de çok önem arzediyor. bu websitesi interaktif olduğundan , siz okuduğunuz ,öğrendiğiniz her kelimenin ,cümlenin okunuşunu (yani telaffuz) da öğreneceksiniz. özellikle ingilizce bilip hiç arapça bilmeyen ve öğrenmek isteyen arkadaslar için çok çok kullanışlı olduğuna inandığım bir websitesi. 

inanın hiçbir alakam bulunmuyor websitesi sahipleriyle (ki zaten sanırım hepsi suudi tahminimce) gülücük 
sadece ve sadece öğrenmek isteyen arkadaslar / kardeşlerim varsa onları da bu konuda haberdar etmek adına açmış olduğum bir başlık. 

notlar: çok nadiren bazı kurslarda bazı çok küçük hatalar bulunabiliyor. 
her bölüm kendi içinde ortalama 5 ila 10 alt bölüme ayrılıyor. 

عربية الفصح öğreniyorsunuz. 

artık gerisi  sizin azminize ve özverinize kalmış ,ancak bilinen kaynaklardan farklı ve çok eğlenceli bir şekilde öğretim yapan bir websitesi olduğuna inanıyorum.

iyi çalışmalar dilerim

website linki: https://www.madinaharabic.com/
Administrator
18,059
konular
12,930
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:11:38 AM
(29-06-2020, Saat:11:33 AM)blue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selamlar,

ingilizce bilenler için çok hoş bulduğum bir kaynaktan ilgi duyan diğer kardeşlerimi de haberdar etmek istedim. 
bende arapça öğrenmeye yeni başlamış sayılır (üç ay oldu ,aslında B1 düzeyindeyim şuan) ,yani şöyle ki ;
bu web sitede toplam sanırım kayıtlı 97 kurs bulunuyor (hepsi interaktif denebilir) ve ben 59. kurstayım şuan.
şimdi ingilizce öğretiminde bazı sorunlar yaşandığı için (mesela writing ve reading parts da advanced olmasına rağmen listening ve speaking de daha elementary seviyesini daa geçememiş arkadaslar var. bu nedenden dolayı da , ne kadar öğrenildiği kadar , nasıl öğrendiği de çok önem arzediyor. bu websitesi interaktif olduğundan , siz okuduğunuz ,öğrendiğiniz her kelimenin ,cümlenin okunuşunu (yani telaffuz) da öğreneceksiniz. özellikle ingilizce bilip hiç arapça bilmeyen ve öğrenmek isteyen arkadaslar için çok çok kullanışlı olduğuna inandığım bir websitesi. 

inanın hiçbir alakam bulunmuyor websitesi sahipleriyle (ki zaten sanırım hepsi suudi tahminimce) gülücük 
sadece ve sadece öğrenmek isteyen arkadaslar / kardeşlerim varsa onları da bu konuda haberdar etmek adına açmış olduğum bir başlık. 

notlar: çok nadiren bazı kurslarda bazı çok küçük hatalar bulunabiliyor. 
her bölüm kendi içinde ortalama 5 ila 10 alt bölüme ayrılıyor. 

عربية الفصح öğreniyorsunuz. 

artık gerisi  sizin azminize ve özverinize kalmış ,ancak bilinen kaynaklardan farklı ve çok eğlenceli bir şekilde öğretim yapan bir websitesi olduğuna inanıyorum.

iyi çalışmalar dilerim

website linki: https://www.madinaharabic.com/
Teşekkürler blue çok kişinin işine yarayabilir:
Forumcu
*
333
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:11:44 AM
(29-06-2020, Saat:11:38 AM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-06-2020, Saat:11:33 AM)blue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: website linki: https://www.madinaharabic.com/
Teşekkürler blue çok kişinin işine yarayabilir:
rica ederim. 
inandığımız peygamberin (kendi) dilini öğrenmek ve onunla karşılaşırsak (Allah nasip ederse) O'nun muhabbetine katılmak dileğiyle...
Yönetici
4,681
konular
4,628
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:02:40 PM
Bende bi bakayım inşallah.

Siz Arapçayı İngilizceden öğrenmeyi mi daha faydalı buluyorsunuz, yoksa sadece siteyi mi faydalı buldunuz.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Forumcu
*
333
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:03:21 PM
(29-06-2020, Saat:02:40 PM)afitap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bi bakayım inşallah.

Siz Arapçayı İngilizceden  öğrenmeyi mi daha faydalı buluyorsunuz, yoksa sadece siteyi mi faydalı buldunuz.

selam, biçok şeyi aslında ifade etmek istedim ama sorunuza cevap olacaksa "siteyi çok faydalı (ve modern) buldum."

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi