You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İlkokul Dönemleri

Zorko
İlkokul Dönemleri
İlkokul Dönemleri

5'li yaşlara kadar hep lise dönemlerini özlerdim ama şimdi düşünüyorumda en zevklisi ilkokuldu, herşeyimiz nizamiydi, okul harçlığını düşünmezdik çünkü beslenme çantamız vardı, haftasonu kızla buluşcam, para nasıl ayarlıcam veya ne giyicem gibi düşüncelerde yoktu.

Ben en çok sabahçı olmayı severdim, sabah 05:30'da kalkardım, gözlerimden uyku aka aka, çoraplarımı, pantolonumu, önlüğümü, annem giydirirdi.
Siyah okul önlüğü altına mavi kot favorimdi, ucu püsküllü 32 numara ayakkabıların içine beyaz çorap giymek ise modaydı o dönemler, beyaz çorap giymediğim zamanlar kendimi çirkin hissederdim.

Saat 6'da hazır olurdum, annem elime, içinden yumurta kokuları gelen beslenme çantamı tutuştururdu.
Kapıya çıkıp servis bekleme olayını çok severdim, servisi sokağın köşesinden döndüğünü görunce sanki beni alıp lunaparka götürcek gibi sevinirdim.

Tenefüslerde trencilik oynamak favorimdi, muazzam haftanın 3 günü eve, arkası çekmekten sökülmüş önlüğümle giderdim, efendi gibi dayağımı yerdim ama yinede vazgeçmezdim.

Öğlen 12' de okuldan çıkıp eve geldiğimde hep aç olurdum, hemen yemeğimi yer, ödevleri bitirir ve kendimi sokağa atardım.
İlk 2 tekerlekli kırmızı BMX marka bisikletimle babam gelene kadar sokağı bir uçtan bir uca turlardım.

Kapıda babamı beklemeyi çok severdim,sokağın başından gözüktüğü zaman sanki onu 1 yıldır görmüyomuşum gibi heyecanlanır,koşa koşa "Babaaaaaaaaaa babaaaaaaaaaa" die bagırırdım.

Cuma akşamları genelde misafirliğe giderdik,en sevdiğim gün de cumaydı,gidilen misafirin oğluyla deli gibi oynayıp,saat 10 oldumu, misafir evinde uyumaya başlardım, misafirlikte bi hata yaptığımda annem hemen bana ters ters bakar, eve gidince dayak var manasına getirirdi.
O günlerdeki huzuru, heyecanı, saflığı istiyorum!!!!!

ALINTIDIR
Bunu ilk beğenen sen ol.
R4BİA
RE: İlkokul Dönemleri
Kesinlikle en guzel en cici yıllar gülücük

Ama ben sabah daha fazla uyumak için bazen onlugumle corabimi giyip yatardim sabaha hazır ve nazir kalkardim Big Grindd
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
siyah önlük zamanlarını bilen varmı ?
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
bizim mezun olmamıza yakın önlükler mavii olmuştu.. gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Bende mavi önlük nedir bilmemgülücük
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
reyyan bacım bunlar bebe bebe gülücük biz fosilleşmişiz :D
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.