Forum Gündemi:

Konu Başlığı : İhlasla Yapılan Duânın Tesiri

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Nazlıcan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesör
*
38,989
konular
26,559
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
16-01-2018, Saat:12:12 AM
İmâm Hâfız Fahruddîn Osman bin Muhammed Tûrîzî anlattı: Mekke-i Mükerreme’de Şeyh Takıyyüddin el-Havrânî’den Tefsîr, Hadîs, Fıkıh gibi ilimleri okuyordum. Bir gün ders için oturduğumuz sırada bir akrep gördük. Şeyh onu eline aldı, evirip çevirmeye başladı. Ben hayretimden elimden kitabı bıraktım. Bana:

“Dersini okumaya devam et” dedi.

“Bu sırrı bana öğrettikten sonra okuyayım” dedim.

“Bu esasında hepinizin bildiği bir şeydir” dedi.

“O nedir?” dedim,

“Peygamber Efendimizin (s.a.v.) şu hadîs-i şeriflerinde öğrettikleri duâdır:

“Kim sabah ve akşam: ‘Bismillâhillezî lâ-yedurru measmihî şey’ün fi’l-arzı velâ-fi’s-semâi vehüve’s-semî‘u’l-alîm’ duâsını okursa ona hiçbir şey zarar vermez.”

Ben bu sabah bu duâyı okumuş idim” dedi.

(Tercümesi: İsm-i şerîfi ile beraber yerde ve gökte hiçbir şey zarar vermeyen Allâh’ın adı ile. O (Allah ki) semî ve alîm (her şeyi işiten ve her şeyi bilen)dir.

[Hayâtü'l-Hayevân]
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-01-2018, Saat:12:12 PM
(16-01-2018, Saat:12:12 AM)Nazlıcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
İmâm Hâfız Fahruddîn Osman bin Muhammed Tûrîzî anlattı: Mekke-i Mükerreme’de Şeyh Takıyyüddin el-Havrânî’den Tefsîr, Hadîs, Fıkıh gibi ilimleri okuyordum. Bir gün ders için oturduğumuz sırada bir akrep gördük. Şeyh onu eline aldı, evirip çevirmeye başladı. Ben hayretimden elimden kitabı bıraktım. Bana:

“Dersini okumaya devam et” dedi.

“Bu sırrı bana öğrettikten sonra okuyayım” dedim.

“Bu esasında hepinizin bildiği bir şeydir” dedi.

“O nedir?” dedim,

“Peygamber Efendimizin (s.a.v.) şu hadîs-i şeriflerinde öğrettikleri duâdır:

“Kim sabah ve akşam: ‘Bismillâhillezî lâ-yedurru measmihî şey’ün fi’l-arzı velâ-fi’s-semâi vehüve’s-semî‘u’l-alîm’ duâsını okursa ona hiçbir şey zarar vermez.”

Ben bu sabah bu duâyı okumuş idim” dedi.

(Tercümesi: İsm-i şerîfi ile beraber yerde ve gökte hiçbir şey zarar vermeyen Allâh’ın adı ile. O (Allah ki) semî ve alîm (her şeyi işiten ve her şeyi bilen)dir.

[Hayâtü'l-Hayevân]
size soru sormam lazım daha doğrusu özel mesaj atamıyorum ben özel bir soru sormak istiyorum karşı cins olması lazım sizde forumda çok aktifdiniz o yüzden size sorayım dedim müsaadeniz olursa sorabilirmiyim ve nasıl özel olarak soracam yada yönlendirmek istediğiniz biri varmı, bugün yeni açtım hesabı.
Profesör
*
38,989
konular
26,559
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
20-01-2018, Saat:10:09 PM
buradan patrona sorabilirsiniz gülücük
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

*
evet, özel mesaj sistemi aktif değil... onun yerine rep vererek istediğiniz üyeye sorabilirsiniz.
rep vermeyi bilmiyorsanız alttaki linke bakabilirsiniz.

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
22-01-2018, Saat:10:28 PM
(20-01-2018, Saat:10:09 PM)Nazlıcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

*
evet, özel mesaj sistemi aktif değil... onun yerine rep vererek istediğiniz üyeye sorabilirsiniz.

allah razı olsun patrona sorayım gülücük
Administrator
18,098
konular
12,984
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-01-2018, Saat:08:52 AM
(22-01-2018, Saat:10:28 PM)Bayx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(20-01-2018, Saat:10:09 PM)Nazlıcan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

*

Profilimdeki adrese mail atabilirsiniz.
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-01-2018, Saat:01:26 AM
(24-01-2018, Saat:08:52 AM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(22-01-2018, Saat:10:28 PM)Bayx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

*

teşekürler

Profilimdeki adrese mail atabilirsiniz.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi