Forum Gündemi:

Konu Başlığı : "Hizmet eden çok cemaat var!"

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : zekaikc
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumcu
*
415
konular
94
REP PUANI
Yeni Üye

Feb 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-02-2014, Saat:07:49 PM
[Resim: -hizmet-eden-cok-cemaat-var---ust.jpg]

Erdoğan Kütahya'da halka seslendi. Başbakan konuşmasında cemaate ve muhalefete yüklendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

BİZ HİZMET MİLLİYETÇİSİYİZ

Biz hizmet milliyetçisiyiz. Bizim gündemimizde okullar hastaneler barajlar enerji santralleri var.
Bizim gündemimizde Mısır Filistin Suriye Somali Myanmar Afganistan var... Uçaklar var insansız hava uçakları var kendi tasarladığımız imal ettiğimiz piyada tüfekleri gemiler var. Bizim hayallerimiz hedeflerimiz var. Büyük düşünüyoruz. 2023 farklı bir Türkiye olacak..

EVLENMEMİŞ OLABİLİRSİN O AYRI MESELE

Bu ülkede kızlarımızı okullara başörtülü gönderebiliyor muyduk? Şimdi ben bir babayım. Bir aile reisiyim. MHP'nin başındaki zat rahatsız olmuş. Söyledim ya çoluk çocuk nedir kadrini bilmez dedim. Ondan sonra bana kalkıyor Gazi Mustafa Kemal'i örnek veriyor. O çoluk sahibi olmuştu da çocuk sahibi olmamıştı. O nasip meselesi ayrı bir şey. Bunu iyi öğren. İlla da böyle bir şey var veya yok onun iddiasında değilim. Evlenmemiş de olabilirsin o ayrı mesele. Ama sen ailenin kadru kıymetini bilmezsin. Baba olmak ayrı bir şey. Evlat anne ilişkisi ayrı bir şey. Ben 4 çocuk babası olarak yavrularımın çektiği çileyi biliyorum. Evladıma katsayı uygulamasını uyguladılar yüksek puan aldığı halde gitmesi gereken okula gidemediler. Kızlarım da başörtülü oldukları için üniversiteye gidemediler. Okulun kapısından nasıl döndüklerini ağlayarak izlediler. Bunu gördük. CHP'nin MHP'nin başındaki sizin böyle bir derdiniz yok.
Sabırla bu işi çözeceğiz dedik ve çözdük.

ABLALAR KALDIRIP GECE BEDDUA ETTİRİYORLARMIŞ

Ablalar kaldırıp gece beddua ettiriyorlarmış. Bir çok şey düşünebilirdim ama bu aklıma gelmezdi. Afyon'da broşür dağıtmışlar. O broşürlerde de benzer şeyler var. Nereden nereye demişler. Sizlere bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız. Sizin başınızdaki liderinizin bana göndermiş olduğu methiye dolu kitapları nereye koyacaksınız. İşadamlarına tespihler gönderdiği gibi bana gönderdiği tesbihleri de geri iade etmemi bekliyorsanız iade ederim. Bir şeyi bilmemiz lazım. Bizim adam gibi adamlara ihtiyacımız var. Devletin kurumlarında her türlü yanlışı yapacaksınız bu vatanın evlatlarını yolsuzlukla suçlayacaksınız. Emniyette yargıda bir kısım yapılanma ile insanları takip edeceksiniz mahremine gireceksiniz bunun insani vicdani ve islami bir yanı yoktur. Dinleyemezsiniz. Bu konuda daha fazla çalışmamız lazım. Bu günlere bu şekilde gelmeyi istemezdik ama ne yazık ki buraya getirdiler.

HİZMET EDEN ÇOK CEMAATLER VAR

Biliniz ki bu kadro bu millete efendi olmaya değil bu kadro bu millete hizmetkar olmaya geldi. Bu hizmet yolunda... Bunu başka hizmetlerle karıştırmayın. Hizmet deyince aklınıza sadece belli bir grup gelmesin. Bu ülkede çok cemaat var. Cemaat deyince de aklınıza sadece malum örgüt gelmesin. Çok cemaatler var. Hepsi de çok hayırlı niyetlerle hizmetler verdiler vermeye devam ediyorlar.

CHP'YE KARGALAR BİLE GÜLÜYOR

Enteresan şeyler oluyor. Bunlardan bir tanesi inşallah İstanbul'un fethinin 600. yıl dönümü olan 1453ü hedef yaptık. 2023'ü hedef olarak gösterdik. Bir de 1071'in 1000. yıl dönümünü hedef olarak gösterdik. Biz göremeyeceğiz ama çocuklarımız görecekler. Biz 2023 hedefi diyoruz 2053 hedefi 2071 hedefi diyoruz. Onlar böyle büyük hedef ortaya koyamazlar. Daha cumhurbaşkanı onaylamadan meclisten geçmiş bir yasayı anayasa mahkemesine götürüyorlar. Bu ne cehalet yahu. Kargalar bile sizin bu halinize güler. Nitekim güldüler. İş yapacakmış gibi görünüp kendilerini rezil ediyorlar.

SAKIN BU MHP'YE GÜVENMEYİN

Sakın bu MHP'ye güvenmeyin. Sakarya DÜzce depremi olduğunda iş başında MHP vardı. Rezil oldu oralar. Biz Van depremi oldu anında müdahale ile işi bir yılda bitirdik. Simav depremi oldu anında müdahale ettik şu anda yeni Simav mı daha iyi eski Simav mı daha iyi. Nasıl? Beğendiniz mi? Bitmedi... Bingöl depremi oldu yine aynı şekilde. Bir yılda yeni bir Bingöl kurduk. Çünkü yere sağlam basıyoruz. Bu hareket 3 y dedi. Yolsuzluk yasak ve yoksullukla mücadele. Bunları başararak geldik.

http://www.ajanshaber.com/haberler/gunde...var-/52059

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi