Forum Gündemi:

Konu Başlığı : ...Herkes O'nu Okuyor...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Nazenin.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..Edep Ya Hu..
*
3,256
konular
4,283
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
19-02-2014, Saat:03:49 PM

Heryerde Efendimiz duyulacak!

Samanyolu TV Ana Haber Sunucusu Kemal Gülen: “Efendimiz’in hayata, ahirete, kâinata, insanlar arasındaki ilişkilere bakışını bilmediğimiz için kendi örf âdetlerimizle hayatı idare ettirmeye çalışıyoruz. Efendimiz bize 23 yıllık peygamberlik ve 63 yıllık ömrü boyunca, hem dünyayı imara hem de ahireti kazanmaya yönelik ufuklar göstermiştir. Fakat bunları okumadığımız için tahlil edemiyoruz. Projenin dünya çapında bir çalışma olacağına inanıyorum. Hepimiz O’nu bir kere daha, biraz daha farklı okuyacağız. Ailecek okunacak, sınıflarda okunacak, belki statlarda okunacak. Böylece Türkiye’nin sathında her yerde Efendimiz’in adı duyulacak.”

Mütefekkir-Yazar Hekimoğlu İsmail: “Peygamber Efendimiz (sas) dünyayı cennet etti. O’na ittiba edenlerin de hem dünyası hem de ahireti cennet olur. Bu kesindir. O’na ne kadar salavat getirsek yeridir. Peygamberimiz’i tanımak dünya ve ahiret için çok önemli ve faydalı. Beni sünnet-i seniyye kurtardı.”

İlahiyatçı-Yazar Reşit Haylamaz: “Kampanya, insanların Efendimiz’i okumasına teşvik amaçlı yapılıyor. Sadece bir yıllık bir program değil; önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacak. Her yıl Peygamberimiz’in bir yönü ön plana çıkarılacak. Efendimiz’i tanımadığımız çok aşikâr. Tanısaydık belki bugünkü durumumuz çok farklı olurdu. Mevlid Kandili’yle Kutlu Doğum arasındaki maneviyatlı atmosferden de istifade ederek Peygamber Efendimiz’i anlatmayı istiyoruz. Ülkemizin en büyük ihtiyacı, o manevî atmosfer.”

...Öyle garip bir dünya...
...Olmaz dediğin ne varsa olur...
...Düşmem der düşersin...
...Şaşmam der şaşarsın...
...En garibi de budur ya;...
...Öldüm der durur yine de Yaşarsın...

...Revan...
*
2,030
konular
1,618
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
19-02-2014, Saat:03:56 PM
Hayırlısıyla okuruz inşAllah.
Bir kez daha O'nu tanımak için.
Ve bir kez daha yüreklere işleyebilmek için.
Hayatından bir kez daha nasipleniriz inşAllah.
Rabbim bu yarışmayı düzenleyenlerden razı gelsin.
İki kişilik duânın adıysa saadet.
Ya Rabbi beni onunla beraber affet!
..Edep Ya Hu..
*
3,256
konular
4,283
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
19-02-2014, Saat:03:57 PM
İnşALLAH cANIM...
Rabbım Efendımızın ahlakıyla ahlaklana bılmeyı nasıp eylesın inş..

...Öyle garip bir dünya...
...Olmaz dediğin ne varsa olur...
...Düşmem der düşersin...
...Şaşmam der şaşarsın...
...En garibi de budur ya;...
...Öldüm der durur yine de Yaşarsın...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi