You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hergün ölenler için dua

Hergün ölenler için dua

Yeni Üye
Hergün ölenler için dua
Selâmün aleyküm : السلام عليكم),

ALLAH(CC) hepimizin ölmüşlerine mağrifet eylesin, mekanlarını cennet günahlarını Af eylesin inşaALLAH(CC). Onları sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa(Sav) şefaatine nail eylesin. onları ve bizleri kabir azabından korusun.

Sevgili kardeşlerim;

Bir gün bizde öleceğiz. ALLAH(CC) ye kavuşacağız. O kabre biz de gireceğiz. ALLAH(CC) bizleri kabir azabından korusun.

Bu neden ile bu konuyu açtım. Hergün ve her saat her dakika bir müslüman kardeşimiz ALLAH(CC) nin yanına gidiyor. En büyük dua müslümanın müslümana yaptığı duadır. Bu neden ile her gün ALLAH(CC) nin yanına giden ahirete intikal eden kardeşlerimiz için dua başlattım. Herkes elinden dilinden geldiği kadar hergün ölen kardeşlerimiz için dua etsin inşaALLAH(CC) Ayrıca her akşam saat 10:30 da hepimiz aynı anda dua edelim umulur ki hepimizin aynı anda duası ile rabbim vefat eden adını dahi görmediğimiz, dünyanın hangi yerinde yaşadığını bilmediğimiz, zeengin mi fakir mi inançlı mı inançsız mı günahkar mı ALLAH(CC) sevdiği kul mu bilmediğimiz o kardeşimiz için edeceğimiz dua rabbim katında kabul olur da günahları af olur inşaALLAH(CC). Duamızda bu duayı okuyan kardeşlerimiz içinde okursak ALLAH(CC) umulur ki hepimizin günahlarını bağışlar bizleri kabir azabından korur.

1. 70.000 Kelime-i tevhîd. (herkes okuduğu kadarını bildirsin lütfen)
Hadis-i şerifte: “Bir kimse kendisi için veya başkası için yetmişbin aded Kelime-i tevhîd okursa günahları affolur” buyuruldu.

Hz Peygamber (sav) şöyle buyurur:
“Kabirdeki, boğulmak üzere olan kimseye benzer. Anadan babadan, çocukları ve dostlarından dua bekler. Beklediği dua yapılırsa sevinir” (Ramuz: 368 / 10)

Peygamberimiz (Sav): ölülerinize yasin okuyun” diyor (İslam Fıkhı Ans: 3 / 17)

- İsra 24: “Anana babana esirgeyerek alçak gönüllülükle üzerine kanat ger ve: “Rabbim! küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara öyle rahmet et” diyerek dua et”

- “Rabbimizi ve bizden önce gelip geçmiş imanlı kardeşlerimizi bağışla” (Haşr:10)

TÜM KARDEŞLERİMİZİ HERGÜN ÖLENLER İÇİN & GEÇMİŞTE ÖLMÜŞLERİMİZ İÇİN & BU DUAYA KATILANLAR İÇİN BU DUYA KATILANLARIN GEÇİŞTE ÖLMÜŞLERİ İÇİN DUA ETMEYE ÇAĞIRIYORUM.

Kelime-i Tevhid alan kardeşlerimiz bildirsin. Bu konu asla kapanmayacak inşaALLAH(CC)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Hergün ölenler için dua
Aleyküm selam

Rabbim tüm geçmişlerimize rahmetiyle muamele etsin. Amin
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.