Forum Gündemi:

Konu Başlığı : hatim

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : murat26
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-01-2021, Saat:03:12 PM
merhabalar.siteye yeni üye oldum birkaç sorum olacaktı.yeni kur'an-ı kerim öğrenen briyim hatmetmek istiyorum. bazı yerlerde yanlış okuyup hemen düzeltiyorum  bu bir yanlışmıdır okumam doğru olurmu yani kabul olurmu acaba
 birde dinleyerek hatim etmiş olurmuyum.aslında kendim okumak istiyorum ama yanlış okurum diye çekiniyorum sizce ne yapmalıyım fikir verebilirmisiniz teşekkür ederim
Yönetici
4,875
konular
4,926
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
18-01-2021, Saat:09:21 PM
Merhaba Hoş geldiniz.

Yanlış okuyup sonrasında doğruyla düzelttiyseniz neden yanlış sayılsın.

Kuranı yeni öğrenmeye başladıysanız imkanınız varsa ehli olan kişiden öğrenmeniz daha doğru olur.

Kuranı hatim etmek için bizzat kişinin kendisinin baştan sona okuması gerekir, kuranı dinleyen kişi sadece dinleme sevabını almış olur ki bu da çok büyük bir sevaptır.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Üye
*
240
konular
214
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-01-2021, Saat:10:19 AM
(18-01-2021, Saat:09:21 PM)afitap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Merhaba Hoş geldiniz.

Yanlış okuyup sonrasında doğruyla düzelttiyseniz neden yanlış sayılsın.

Kuranı yeni öğrenmeye başladıysanız imkanınız varsa ehli olan kişiden öğrenmeniz daha doğru olur.

Kuranı hatim etmek için bizzat kişinin kendisinin baştan sona okuması gerekir, kuranı dinleyen kişi sadece dinleme sevabını almış olur ki bu da çok büyük bir sevaptır.

Selamun aleykum
Allah razı olsun, bir şey ilave etmek isterim.
Mukabele şeklinde olursa da, hatim sevabı alınır.
Yani kardeşimiz, Bir okuyucuyu veya bir kayıt cihazını açıp, kendisi de Mushafı açıp takip ederek de hatim yapabilr.
Hem böylece Kur'an okuması da gelişir.

Allah'a emanet

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi