Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Göz zinası hakkında

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : ElaBosak
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
6
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
26-12-2018, Saat:11:56 PM
Selamun aleyküm dindar arkadaşlarım . 18 yaşındayım . Ben ALLAH'a şükür dinime yakınım ve her zamanda din hakkında araştırmak yeni şeyler öğrenmeyi severim . Ancak aklıma bir soru takıldı . Ben şimdi tesettürlü , vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinen birisine çoğu zaman şehvetle bakmadım . Fakat dar giyinen , açık giyinen kadınlara karşı elimde olmadan baktım ve çoğumuz bakıyoruz . Peki eğer bu kişilerin hepsi dinimize göre giyinse idi daha iyi olmaz mıydı ? Belki kadınların erkeklere bakmasını anlayabilirim çünkü cinsel açıdan gözüken ya da belli olan hiç bir bölgeleri yok fakat kadınların var . Bunun günahı neden bize (erkeklere) soruluyor ?
Acemi Üye
*
91
konular
22
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-12-2018, Saat:11:48 AM
(26-12-2018, Saat:11:56 PM)ElaBosak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamun aleyküm dindar arkadaşlarım . 18 yaşındayım . Ben ALLAH'a şükür dinime yakınım ve her zamanda din hakkında araştırmak yeni şeyler öğrenmeyi severim . Ancak aklıma bir soru takıldı . Ben şimdi tesettürlü , vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinen birisine çoğu zaman şehvetle bakmadım . Fakat dar giyinen , açık giyinen kadınlara karşı elimde olmadan baktım ve çoğumuz bakıyoruz . Peki eğer bu kişilerin hepsi dinimize göre giyinse idi daha iyi olmaz mıydı ? Belki kadınların erkeklere bakmasını anlayabilirim çünkü cinsel açıdan gözüken ya da belli olan hiç bir bölgeleri yok fakat kadınların var . Bunun günahı neden bize (erkeklere) soruluyor ?

Tesettür sade kadına değil, erkeğe de farzdır kardeşim. Vücut hatlarını belli eden elbise kadına haram olduğu gibi erkeğe de haramdır. Erkek kadına şehvetle bakıp haram işlediği gibi kadın da erkeğe aynı şartlarda şehvetle baktığında haram işlemiş olur. İlk bakış affedilmiştir lakin bakışın devamı haram işlemeye yol açmış olur.

Sen iffetini her zaman korumaya çalış kardeşim. Bu arada açık bir kadına bakmak haram olduğu gibi örtünme şartlarını yerine getirmiş kapalı bir kadına da ısrarla bakıp tecessüs etmek de sakıncalı ve harama yakın bir durumdur.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi