You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gittikçe artan sıkıntılar ve isyan etmeye ramak kala

Yeni Üye
S.a. arkadaşlar. ben 35 yaşındayım 2000 yılından itibaren ailevi hayatımda anne ve babam babamın içmeye başlaması nedeniyle hep kavga ederdi. babamı bu illet yüzünden 2007 de kaybettim üniversiteyi bırakıp evime döndüm. akabinde annem fekç geçirdi ve durumu yıllar içinde kötüleşmeye başladı. şu an durumu iyi değil evin tek çocuğuyum ve bu yüzdende ne bir işe girebiliyorum ne de evlenebildim. annemin aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacını kendim karşılıyorum . bundan dolayı şikayetim yok. tabi bu sıkıntılar üstüste binince bendede psikolojik ve fiziksel bazı rahatsızlıklar belirdi. bir yandanda kanser korkusu denen bir illet tuttu beni ve bir yerimde sivilce çıksa kanser sanıp panikliyor , sonra annemin haline bakıp yalvarıyorum ama herşey her geçen gün kötüye gidiyor. yani anneme bakıyorum sonra kendime bakıyorum çıkmaza giriyorum. çok dua ettim çok yalvardım. kimseye de bir fenalık etmedik bugüne kadar ama bu aralar sanki artık dayanacak gücüm kalmadı. tüm bu illetlerden yaradanı sorumlu tutup onu suçlamak geliyor içimden patlayacak gibi oluyorum ve kapana kısılmış gibi Allaha karşı saldırgan bir tutum içine giriyor, sonra pişman oluyorum. mesela her derdi veriyorsun bari önce annemi al sonra hemen beni al diyorum . her acıyı yaşattın bari evlat acısı yaşatma diyerek ağladığım zamanlar oluyor. aslında yaşadıklarımın 10 da biri bile değil bu yaşadıklarım ama artık birşeye sarılmak ona güvenmek ona tutunmak umut bağlamak istiyorum. ben yaklaştıkça sanki rabbim benden kaçıyor, beni derin kuyulara atıyor. çok uzun oldu ama sizden tavsiye beklliyorum . bu konuda edebileceğim dua veya yapabileceğim birşey var mı ? teşekkürler....
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Gittikçe artan sıkıntılar ve isyan etmeye ramak kala
a.s hoşgeldiniz..
çok zor bir durum, Allah yardımcınız olsun..
madem bu kadar etkileniyorsunuz şöyle ki, annenizi bir bakım evine verseniz sizde çalışsanız sizin durumunuz hiç değilse biraz olsun düzelir, kafa dağıtmış olursunuz. kalan zamanınızda annenize ayırsanız nasıl olur?
dua olarak ta önce estağfirullah ardından salavatı şerife çekip ihlaslı bir dua edilmeli..
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 02-08-2016, Saat:11:08 PM, Düzenleyen: Nazlıcan.
General
ALLAH a sığınmaktan vazgeçme ...her sıkıntının bir ferahı olur biiznillah....

etrafında olanların veyahut burda olanların bile çok mülkemmel bir hayatımı var sanıyorsun...herkesin yaşanmış bir hikayesi var...hani derler ya senin derdin benim derdimin yanında ne ki...hiç mi acı yaşamadık..elbette yaşadık...ama takva ve tevekkülle ALLAH ın merhametinden ümidimizi kesmedik

sende kesme ve bu gününe şükür et...annen felç ALLAH şifa versin birde şöyle düşün ya sende felç olsaydın size kim bakardı...Rabbim seni annenin başına emanetçi koymuş ve ayakta duracaksın...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
yazdığınız kadarıyla sizin durumuz oldukça vahim, öncelikle siz kendi sağlığınızı ve ruh halinizi dikkate almalısınız. kendiniz iyi olmalısınız ki, annen için verimli olabilesin.
sen kendine iyi bakmazsan annen daha kötü olur. sonrasında için çıkılmaz bir durum hasıl olur.
tüm psikologlar kişi önce kendine iyi bakmalı ki çevresine daha iyi verimli olur derler.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 04-08-2016, Saat:03:18 PM, Düzenleyen: Nazlıcan.
General
bir şey önerebilirim bende faydası olmuştu 10 yıl falan önce...

ben kapanmadan önce bu tür bunalımdaydım..sürekli hayatımın neden mükemmel olmadığını..neden herşeyin benim başıma geldiğini sorgulardım...maddi manevi hep eksik hissederdim kendimi...sonra bir kitap okudum..o kitap nedense düşüncelerimi değiştirdi...

sonra ben kapanmaya karar verdim..manevi olarak , islami olarak kendimi geliştirmek için okuduğum islami kitaplarda geçmişte okuduğum o kitaptaki bazı noktalar vuruş noktası idi...birleştirince ..hayatın gerçeğinin ne olduğunu çözdüm... şükür ve ümit

tekrar o kitabı okudum ama bu sefer içinde geçen bazı kelime ve düşüncelerin günaha sürüklediğini anladım ...yani diyeceksin ne bu çelişki...kitabın adı the secret "sır" ..

sır kitabı şunu ön görüyordu düşüncelerinizi kontrol edip hayatınızda iyi gidişatı yaratabilirsiniz di..şükür ,teşekkür etmek, sürekli olumlu düşünmek ve hayal edip ümitten uzaklaşmamaktı

aslına döndüğünüzde işte bu islamiyetti yani yaratıcı ALLAH ve yaratıcımıza takva ve tevekkül ile sığınmak..şükür edip ..ondan gelene razı olmak ile birlikte umudu yitirmemek..sadece rıza gözetmek...kitaplardaki , hayatında ki kelimeleri birleştirdiğinde herşeyin tek kapıya açıldığını göreceksin İMAN ile yeşermiş bir kalbin ALLAH ALLAH ALLAH diye atışına gülücük)

bu kitabı al oku...2 kere 3 kere oku....ama gerçek anlamda yaratıcını unutmadan oku...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 05-08-2016, Saat:08:57 AM, Düzenleyen: Noyan.
Yeni Üye
tavsiyelerşiniz için çok teşekkür ederim. dediklerinizi , benim için çok zor olsada yapmaya çalışacağım. Allah razı olsun....
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.