You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gercek Aşk Bu işte!

Gercek Aşk Bu işte!

Profesör
Gercek Aşk Bu işte!
[Resim: mevla-leyla-mecnun.jpg]
Mecnun hasta olup yataga duser.tedavı için çagrılan doktor”Damardan kan almam gerek” deyıp mecnun un kolunu baglar.Tam iğneyı batıracagı sırada mecnun bagırır:
“ey doktor,bırak!ücretını al ve gıt! Bu hastalıktan oleyım zararı yok.vazgec kan almaktan.” der.
Doktor Mecnun a “sen collerde kukremıs aslanlardan korkmuyorsun da koluna bır ıgne batmasından mı korkuyorsun?” dıye sorar.
Mecnunun cevabı su olur:
“Ben nesterden korkmuyorum.benım vucudum,varlıgım Leyla ıle doludur.korkarımkı kolumu yararken Leyla’yı ıncıtırsın,işte ben bundan korkarım.”
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 20-12-2014, Saat:01:55 PM, Düzenleyen: Gül-i Cennet.
Profesör
RE: Gercek Aşk Bu işte!
[Resim: 307051_337259809680998_1592836474_n.jpg]

Bir defasında da Mecnun bir köpeği okşamakta, öpmekte, önünde yanıp erimekteydi.

Etrafında eğilip bükülerek, onu ululayıp ağırlayarak dönüp dolaşıyor, ona saf şeker şerbeti veriyordu.

Bir herzevekil dedi: "A ham Mecnûn, bu yapıp durduğun şey ne delilik, ne sersemlik,
Köpeğin ağzı daima pis şeyleri yer. "
Köpeğin ayıplarını bir hayli saydı döktü. Zaten ayıp gören gayp aleminin kokusunu bile alamaz.
Mecnûn dedi ki: "Sen, baştan başa suretten, cisimden ibaretsin. Gel de benim gözümle bir bak!
Bu köpek, bence Tanrı'mn bir çözülmez tılsımıdır. Bu köpek, Leylâ 'nın mahallesinin bekçisi.
Himmetine bak, gönlüne, canına, irfanına dikkat et ki neresini seçmiş, neresini yurt edinmiş?
O benim mağaramın yüzü kutlu köpeği, hatta o benim derttaşım, gamdaşım.
Onun mahallesinde yurt tutan köpeğin ayağının bastığı toprak bile ulu aslanlardan yeğdir.
Ey köpeklerine aslanların köle olduğu sevgili anlatmaya imkan yok ki, sus vesselam!"

Demişti...

"Zaten ayıp gören gayp aleminin kokusunu bile alamazdı."

[Resim: avatar_1657.gif]

Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 20-12-2014, Saat:02:04 PM, Düzenleyen: Gül-i Cennet.
Uzman
Ben nesterden korkmuyorum.benım vucudum,varlıgım Leyla ıle doludur.korkarımkı kolumu yararken Leyla’yı ıncıtırsın,işte ben bundan korkarım...

emegine saglık...
ruhumun bedenimden sıyrıldıgı gün bedenim toprakla birleşecek.
sen yardım eyle Allah 'ım
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
sevmek böyle bir şey demek ki... teşekkürler taha yusuf
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.