You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Estağfirullah Hatimi

Estağfirullah Hatimi

Acemi Üye
Estağfirullah Hatimi
Değerli Arkadaşlar,
Hayatımız boyunca belirli dönemlerde günah işlemekteyiz, ne olursa olsun günah işlemekten kaçınalım. Günah işlemesek bile, zamanımızı İbadetle geçirmek için devamlı Hatimlerle Zikirlerle Tesbihatlarla meşgul olmalıyız. Zaten Namaz, Oruç,Haç.Zekat gibi İbadetlerimizde tam olmalı. Bu noktada dönem dönem, özellikle hergün belirli saatlerde bu Hatimi yaparak , RABBİMİZDEN bağışlanma istemeliyiz. Tövbe yapmak insanları Meleklere yaklaştırır. Ve maalesef tövbe olmadan İbadetlerimizde eksik kalıyor. Bu manada diyelimki yılın belli aylarını yada birkaç yıl tövbe İstigfar edelim. Ve Yüce YARADANIMIZDAN, AF DİLEYELİM. Göreceksiniz, günahlarımız bağışlanırsa, sonsuz bir huzur içinde olacağız. Hem tövbe etmek , insanları Melekler karşısındada itaatkar gösterir. Tövbe etmedende maalesef Cennete zor gireriz. Bu noktada , her gün içimizden 1.000 lik Hatimler sayısınca günde yirmi saat ''Estağfirullah el Azim ve etûbu ileyh '' Hatimleri yapalım. Başında ve sonunda mutlaka, Salavatlar ve Ettahıyatüde okuyalım. Ve inanan bir kalplede dua ederek tövbemizi tamamlayalım.
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 26-12-2018, Saat:02:17 PM, Düzenleyen: alpi.
Acemi Üye
RE: Estağfirullah Hatimi
Kıymetli kardeşim, "Estağfirullah hatimi" de ne demek oluyor?
Ben bu yaşıma geldim -kusura bakma ama- böyle saçma bişey duymadım.
Hatim hatimdir, istiğfar da istiğfardır, bulamaç yapmanın alemi yok.
Ne Kur'anda, ne hadiste ne de uygulamada böyle bir kavram yok.
İyi niyetle de olsa böyle olmayan şeyler icat edip sunmak bid'attir, hurafedir ve insanların kafasını allak bullak eder, hayra hizmet etmez vesselam.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Şimdi ben yorumum yanlış anlaşılır düşüncesi ile yazmak istemedim Müslüman Allahın rızasından başka bir maksat gütmez bu kesin ama bazen çok ihlaslı olan ama ilmen eksik kardeşlerimiz bizi hayırlara yönlendirmek adına Dinde delili olmuyan yada yeri olmuyan amllere yönlendirebiliyor Şimdi bu amel yok şu var konusundan ziyade burda vurgulamak istediğim şu Rasulullah sallallahu aleyhi vesellen bize yegane örnek ve en iyi amel edenimiz en güzel ahlaklımız her hususta en ..
Rasullah nasıl yapıyorsa öyle yapmak lazım ibadetlerde sayılarda her amelde Rasullahın çizmediği bir sistem düzen sayı uygulama koyamayız haddimiz olmaz bu nedenle sünnette sabit olan zikir ve tesbihatları bildirildiği adetlerde ve yahut serbest bırakılan sayıları yapmak istediğimiz kadar yapalım işin aslı bu zikirlerin manalarını bilerek ihlasla yapmaktır sayıdan ziyade buna dikkat etmek lazım.4444 kere bu dua falan filan bir sürü bir şeyler var Dinde Rasullahın getirmediği bir şeyi getirip dinde gedik varmış gibi bir şeyler yamamak günahtır ve bunlar red olunur Rasullah bildirmiştir.
Zannediyorum anlatmak istediğim anlaşılmıştır dallandırıp budaklandırmıcam.
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Alıntı:Tövbe yapmak insanları Meleklere yaklaştırır.
Alıntı:insanları Melekler karşısında da itaatkar gösterir.

Bunları neye dayanarak söylüyorsunuz?

Neden meleklere yaklaşmak gibi bir hedefimiz olsun?
Biz insanlar onlardan daha üstün yaratılmışken neden onlara yaklaşıyoruz?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.