Forum Gündemi:

Konu Başlığı : eşimin açık giyinmesi mesuliyeti nedir

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 27 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : metekaya
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-10-2019, Saat:12:16 AM
açıkçası kendimi çağdaş bi insan olarak görürdüm.çalışanla evleneyim.herşeyi paylaşalım.severek evlendik evlenilecek güvenim var aslında yine var ama dediğim tarzda evliliğin sıkıntılarını yaşıyorum.bazen kapalı evine bağlı mı olsaydı diyorum.zamnla bu oturdu kafama.giydiği bikinisine karışamayı sorgulmaya başladım.giyimi değişti.birazrkadaş ortamı etkiledi giyimi daha açık.daha mütevazi bi evlilikmi olsaydı diyorum.kadınlar haklarını aldıkça islami olarak toplum yapısı bozuldu mu sizce de.
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-10-2019, Saat:02:02 AM
kapalı olanları melek mi sanıyorsun ki?içlerinde hertürlü naneyi yiyeni de var.kapalı olmak ahlaki kriter açısından bir ölçü değil.öyle olsa arabistan,suriye,iran,hindistan ahlak abidesi olurdu.örtü altından her türlü naneyi,dedikoduyu,sapıklığı yiyorlar bu ülkelerde.aç internetten videolara,haberlere bak.mesela tecavüz oranı hindistanda yüzde kaçmış, en çok hangi ülkelerdeymiş araştır.

doğada ahlak yoktur.ahlak'ı evrimsel süreçte biz oluşturduk.sana göre ahlaki olan bir davranış diğerine göre ahlaksızca olabilir.bazı hayvan türlerinde ahlaksal davranış gözüksede genel itibari ile evrende ahlak mahlak yok.afrikada öyle kabileler var ki daha giysi bile giymiyorlar.

yani kapalı olsaydı öyle olurdu, böyle olurdu,boş hayelleri bırak.bilemezsin nasıl olurdu.
Yönetici
5,935
konular
5,263
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-10-2019, Saat:11:07 AM
Af edersiniz ama dile getirmenin bile ayıp olduğu yerlerini başka insanlara(erkeklere) göstermek neden ayıp olmuyor? Neden rahatsız etmiyor?

Örtünmek evet aslında bez parçalarıyla olur ama ahlaki örtü bambaşkadır. Zaten ahlaki değerleri olan bir insan ismini söylemenin bile ayıp olduğu organlarını ulu orta açamaz, kimseye gösteremez.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-10-2019, Saat:06:54 PM
aslında demk istediğim şu,elbette kapalı açık kimseyi blemezsn.ama kapalı biriyle sosyal hayatımın yaşayacağı zorluklar düşüncesi negatf düşünce yaratıyrdu.ama günümüzde gördüm ki çalışıyorum kazanıyorum ve benimle böyle evlendin.karışamazsın davranış kalıbını görünce düşüncm değişmeye başladı.kü.ük mütevazi bi ailen,n daha mutlu olduğunu görüyo insan sanki.açık giyinen ahlksız değil arkadaşa katılmıyorum ama etrafın bakışlarını görmk ve buna müdahil olamamak kötü.haksız mıyım
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
16-10-2019, Saat:07:08 PM
ne açık giyinmesi?

sen söylediklerimi anlamamışsın afrikada ki ilkel kabileler anadan üryan geziyorlar.netten baksana.link atarım da ayıp olur şimdi.bu kabilelerde böyle gezmek ayıp değil demek ki :D

neyse arastırmadan hayalhane konusacaksan boşver.sanki uydurup konusuyoruz.buralara peygamber gelmedi mi o da ayrı sorun.
Üye
*
214
konular
190
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-10-2019, Saat:09:28 AM
(16-10-2019, Saat:07:08 PM)mitoloji Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
ne açık giyinmesi?

sen söylediklerimi anlamamışsın afrikada ki ilkel kabileler anadan üryan geziyorlar.netten baksana.link atarım da ayıp olur şimdi.bu kabilelerde böyle gezmek ayıp değil demek ki :D

neyse arastırmadan hayalhane konusacaksan boşver.sanki uydurup konusuyoruz.buralara peygamber gelmedi mi o da ayrı sorun.

Ben de çok belgesel izlerim ve severim belgesel izlemeyi.
O bahsettiğin ilkel kabileler bile ottan, yapraktan vs ne bulmuşlar ise onunla en azından bazı bölgelerini örtme çabası içindeler.

Hiç düşündün mü onlara bunu kim vaaz ediyor?

Tabi belgeseli ne amaçla seyrettiğine bağlı, sen ve senin gibiler açıkta kalan yerlerine bakarsınız, ben ve benim gibiler Allah'ın ayetlerine bakar.
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-10-2019, Saat:11:08 AM
(17-10-2019, Saat:09:28 AM)camici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Ben de çok belgesel izlerim ve severim belgesel izlemeyi.
O bahsettiğin ilkel kabileler bile ottan, yapraktan vs ne bulmuşlar ise onunla en azından bazı bölgelerini örtme çabası içindeler.

Hiç düşündün mü onlara bunu kim vaaz ediyor?

Tabi belgeseli ne amaçla seyrettiğine bağlı, sen ve senin gibiler açıkta kalan yerlerine bakarsınız, ben ve benim gibiler Allah'ın ayetlerine bakar.

internetteki belgesellerde herşey meydanda.ağaç yaprağı filanla kapama lüzumuda görmemişler.aç belgesellere bak.ilkel kabile bunlar.ahlaksal açıdan evrimleşmemişler daha.ayıp denen kavram gelişmemiş henüz.nette o kadar video, resim,afrika seyahat notları vs. var.arastır bak.
Acemi Üye
*
60
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
17-10-2019, Saat:03:06 PM
yani sende afrikada ilkel bir kabilede doğabilirdin.cıbıldak gezerdin heralde.dur şu ağaçtan bir yaprak alıp bir örtüneyim dermiydin bilmiyorum.

ve yine belkide; giysili insan görsen garipserdin.bir de böyle düşün.
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2019, Saat:12:17 AM
ben orda diğer arkadaşı kastettim senin yorumu değil.açık giyinein ahlaksız görülmesi anlamında.eleştiri yaptım yani.ters konuşmuyoruz senle yorum olarak yanlış yorumlamışsın
Yönetici
5,935
konular
5,263
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2019, Saat:09:39 AM
İşinize gelince nasıl da taş devrini kendinize örnek alıyorsunuz. gülücük

Buna resmen gerici, yobaz ve bağnaz tanımlaması yapılabilir.

Bazı ilkel Afrika kabileleri çıplak geziyorsa medeni! lerde çıplak gezebilir. Çıplaksa normaldir öyle mi?

Yuhh.

Kuran-ı Kerim ile yeryüzündeki ahlak tamamlanmış ve en kamil seviyeye gelmiştir.
Bu demek oluyor ki daha önce ahlaki değerler tamamlanmamış ve insan kamil olmamıştı. Bunun daha açık söylemi şöyle;
İnsanı yaratan Allah onun yaratılmasını Kuran indirilene kadar devam etmiştir. Ta ki Kuran ile Onu tamamlamıştır.
Yani günümüzdeki insan yaratılış açısından (bedensel değil ruhsal) Kurandan sonra tamamlanmış oluyor.

Kuran-ı Kerim indirilmeden önce bile müşrikler, bedeviler(ilkel araplar) gayet güzel örtünüyorlar ve açılıp saçılmayı asalet dışı sayıyorlardı.
Mutlaka ilkel kabileleri örnek alacaksanız bari ilkel Arapları örek alın.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi