You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

En son okuduğumuz ve okumaya başlayacağımız kitap

هل أنا حقاً أنا ؟
1-Kitabur ruh bitti
2-dr el anberi'nin 'kamusu tefsiril ahlam' - rüyalar hakkında - kitabına başlıyorum
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 28-04-2016, Saat:08:46 PM, Düzenleyen: kalemşör.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: En son okuduğumuz ve okumaya başlayacağımız kitap
2-'kamusu tefsiril ahlam ' yorumum: İbn Şahin Ez Zahiri rahimehullahın "el işarat fi ilmil ibarat" eserinden sonra rüyalar hakkında böylesine faydalı müstakil bir eser görmüş değilim. Eser de psikanalist teori, jung' un teorisi, amprik rüya teorileri gibi modern izahatlarda incelenmiş. Dr. El anberi'nin bu kitabından çok istifade ettim tabi ki tavsiye ediyorum.

3- (yeni başlayacağım kitabım türkçe) kitabın adı: Kur'an ve Hadislere Göre Cinler-Büyü Prof Dr ali Osman ateş 336 sayfa beyan yayınları çekici bir kapak tasarımı var umarım içerikte öyledir
Bir ilahiyat mahsulü olan bu eseri okuduktan sonra yorumları belirteceğim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
[Resim: insanligin-mahrem-tarihi580373924.jpg]
İnsanlığın Mahrem Tarihi
Theodore Zeldin
İnsanlığın Mahrem Tarihi, insanlık hafızasını tazelemeyi amaçlayan bir unutulmuşlar derlemesi.
Tarihe geçenlerden çok geçemeyenlerin tarihi.

Kitap 473 sayfa ama verilmek istenen 300 sayfada verilebilirdi.
Yer yer sıkıcı ama ilginç bir kitap.
Allah dileseydi, insanı, kendisine vahyedilenden başkasını yapamayan diğer canlılar gibi yaratır, fikir ayrılığı da olmazdı ! (HUD-118)
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Camide bile sünneti ihya edemeyen bir toplumdan siz ne bekliyorsunuz bilmem; ama benim hiçbir beklentim yok!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Ali Osman Hoca Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanıdır ve o bölümün yayını en fazla olan hocasıdır. Aslında bu da az da işte ben üniversitedeki diğer hocalara göre kıyasladım. Kendisini severim tanımasam da.

Emek var doğru ama zaten akademisyenlerin çoğu kitabı bu şekilde diye düşünüyorum.

Evet, okudum.

Zaman olmadı herhalde yorum yapmaya kitap için.
Camide bile sünneti ihya edemeyen bir toplumdan siz ne bekliyorsunuz bilmem; ama benim hiçbir beklentim yok!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.