Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Çok kötüyüm yardım edin

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 9 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : f5tyre
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:08:29 PM
Arkadaşlar hepinize selamu aleyküm,çok sıkıntıdayım geceleri uyuyamıyorum.
Ben önceden ateisttim ve büyük gafletteydim tövbe ettim elfazı küfür hakkında bilgilendim. Bu dönem de mukaddesata hakaretler ettiğim için tövbe ettim fakat hep içimden bir ses kabul olmayacak diye bir şey söylüyor. Her söylediğim de küfür arıyorum. Mesela küfür olayı oluyor. Yanlışlıkla gülüyorum ya da şarkıda geçerken tam söyleceğim duruyorum aklıma bişey geliyor küfre düştüm mü diyorum. Eskiden düşündüğüm çirkin şeylerden konu açıldı peygambere yöneltilen suçlamalara -HAŞA- konu açıldı, bende peygambere yöneltilen suçlamalardan birini dile getirip eleştirdim. Sonrasında bir düşünce bu senin düşüncen sen peygamberi suçladın tövbeni bozdun yanacaksın diye fısıldıyor. Bu vesvese midir yoksa ben bunları eskiden düşünürdüm. Şimdi peygamber efendimize suçlama yöneltmem bu vesvese midir?
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim artık dayanacak mecalim kalmadı yardımcı olun. Affım var mı bu suçlarımdan?
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:09:06 PM
kardeşim özel konuşalım mı seninle bir
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:09:11 PM
Mesaj atamıyorum sen bana atar mısın değerli kardeşim saygılar.
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:09:12 PM
kardeş bende atamıorm e posta adresini er ordan konş
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:09:14 PM
e posta eposta-paylaşmak-yasak.com. Mesajını bekliyorum kardeşim çok sağol.
Üye
*
139
konular
20
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:09:17 PM
tamam kardeş
Yönetici
6,123
konular
5,555
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
27-06-2016, Saat:11:48 PM
(27-06-2016, Saat:09:06 PM)ssdkl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
kardeşim özel konuşalım mı seninle bir

Özel görüşme istemek, eposta adresi gibi özel bilgiler istemek yasak.

Forum kurallarını okuyalım lütfen.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Kıdemli Üye
*
912
konular
717
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-06-2016, Saat:02:29 AM
(27-06-2016, Saat:08:29 PM)f5tyre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Arkadaşlar hepinize selamu aleyküm,çok sıkıntıdayım geceleri uyuyamıyorum.
Ben önceden ateisttim ve büyük gafletteydim tövbe ettim elfazı küfür hakkında bilgilendim. Bu dönem de mukaddesata hakaretler ettiğim için tövbe ettim fakat hep içimden bir ses kabul olmayacak diye bir şey söylüyor. Her söylediğim de küfür arıyorum. Mesela küfür olayı oluyor. Yanlışlıkla gülüyorum ya da şarkıda geçerken tam söyleceğim duruyorum aklıma bişey geliyor küfre düştüm mü diyorum. Eskiden düşündüğüm çirkin şeylerden konu açıldı peygambere yöneltilen suçlamalara -HAŞA- konu açıldı, bende peygambere yöneltilen suçlamalardan birini dile getirip eleştirdim. Sonrasında bir düşünce bu senin düşüncen sen peygamberi suçladın tövbeni bozdun yanacaksın diye fısıldıyor. Bu vesvese midir yoksa ben bunları eskiden düşünürdüm. Şimdi peygamber efendimize suçlama yöneltmem bu vesvese midir?
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim artık dayanacak mecalim kalmadı yardımcı olun. Affım var mı bu suçlarımdan?

Öncelikle Allah yardımcın olsun kardeşim, vesvese var bir de vesvese hastalığı var. İşin tıbbi boyutuna gelecek olursak vesvese, aşırı stresli ve aşırı anksiyeteye sahip insanlarda görülür. Bir nevi psikolojik bozukluktur bu. (Anksiyete:endişe) zamanında bende de olan bu rahatsızlık, aslında bir müjdedir.

Peygamber efendimiz "sallallahü aleyhi ve sellem": (Vesvese halis imandır) buyuruyor. Ne demek bu? Vesveseli insan aşırı iman sahibi demektir. İmanı olduğu için şeytan ve nefs seni bu tuzağa çekiyor. Eshabı kiram bile ister istemez Allaha peygambere küfrün akıldan geçtiğini söylüyorlardı. Bu elde olan bir şey değildir, eğer bu şekilde düşünürsen sıkıntı kalmaz.

Vesveseye karşı (Eyvah vesvese geliyor) demek yerine (Vesvese gelecek, en iyisi hiç umursamayayım) diyerek bu rahatsızlığı kolayca atlatırsın, kısa zamanda düzelirsin inşallah. Bunu bir örneğe benzetelim:

Yolda yürürken biraz sonra yağmurun yağacağını bulutlardan anlıyorsun. (Eyvah yağmur yağacak, ne yapacağım ben) demek yerine (Yağmur yağıyor, en iyisi şemsiyemi çıkarayım) diyerek hayatına devam etmelisin. Sonunda evine varacak ve huzura kavuşacaksın. İşte gereksiz endişe ve gerginlik, vesveseyi doğurur. Yapacağın tek şey UMURSAMAMAK.

SÖZÜN ÖZÜ: Vesveseye ne kadar karşı koyarsan o kasar büyür, umursamazsan kendiliğinden gider.
Elhamdülillah, Müslümanım.
General
*
3,850
konular
484
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
28-06-2016, Saat:08:29 AM
sen hatalarından dönmüş ve tövbeye yönelmişsin...bundan sonra yapacağın sadece islamiyeti öğrenip ona yakışır şekilde yaşamak..bu tür düşüncelerden sıyrıl ve ısrarla ALLAH a günahlarının affı için dua et...Yüce yaradan en doğrusunu bilendir
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-06-2016, Saat:08:43 AM
samimi tövbe edipte yolunu bulana ne mutlu
umutsuzluk kişinin en büyük zaafıdır sabır ve dua ile sıkıntılar aşılır
ALLAHIN rahmetine sığınan bir şeyleri aşmış demektir
karşıda bir ışık yanmışsa sendeki bu sıkıntı nedir ki kardeşim hadi selamet olsun diyelim
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi