You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Can Feda İle Hasbihal

Can Feda İle Hasbihal

Forumun Uykucu Ninesi
Can Feda İle Hasbihal
Selamun Aleykum güzel kardeşim.

-Aleyküm Selam ablacım...

Beni kırmadan bu güzel sohbeti kabul ettiğin için teşekkür ediyorum...

-Ben teşekkür ederim ablacım ne demek...sizin gibi ablamızın isteği başımızın üstüne...

estf. deme öyle. sağol yinede ablam
Seni Daha Yakından tanıma fırsatımız oldu.Aslında ayın üyeside olduğun için yeterince fazla detaylı sorular soruldu.
Ben çok fazla detaya girmeden merak ettiklerimi sana yöneleteceğim.

-Tabi ki...

Hazırsan başlıyoruz inşallah...

- Take off'a geçiyoruz yani gülücük uçalım öyleyse...

O ne demek yahu :D

Can Feda kimdir? Kısaca kendinden bahsetmeni istiyorum.

- Bilen arkadaşlarımız bilir...Benim ismim Fatih...23 yaşındayım ablacım...Anadolu'nun küçük şehri Kırıkkale'de yaşıyorum...üniversitede çalışıyorum...bunları yazmaya çalışırken bir kere daha anladım teknoloji özürlüyüm gülücük

Neden teknoloji özürlüsün onu anlamadım.Bilgisayar biliyosan bence o tabir sana göre değil gülücük

Neden bu kullanıcı adını seçtin?Özel bir nedeni var mı?

-Önceden farklı bir kullanıcı adım vardı...Baktım bir tek ben anlıyorum telafuz ediyorum değiştireyim dedim gülücük Yönetici arkadaşlar kırmadılar tabi ki...Ben koyu Beşiktaşlıyımdır...(Beşiktaşlı forumdaki arkadaşlarıma ayrıca selam olsun buradan) Feda kısmı oradan geliyor...Can kısmı ise...hep ikinci ismim Can olsun istediğimden ötürü ikisinin birleşimi oldu ortaya isim çıktı :D

Hmm Can manalı ama Fatih te güzel isim.Beşiktaşım Canım Feda tezahüratından dolayı yani.Galatasaraylı olarak bunuda söylettin ya bana ablacım :D

-Eskiden çok fanatiktim ablacım...baktım faydası yok kabuğuma çekildim...

Gelecekle ilgili hayallerin , yapmak istediklerin nelerdir?

-Ablacım öncelikli hayalim öğreten konumunda olmak istiyorum...kendimi geliştirip yetiştireceğim öğrencilere bilgimi aktarmak istiyorum...Rabbimin rızası izniyle de öğrencilerimde hastaların dertlerine şifa için vesile olsunlar istiyorum...Tabi ki birde en özel olan evlilik Rabbim nasip ederse...Hayatımın geri kalanı için en önemlisi olarak görüyorum...

Öğreten tamam öğrenci de tamam da hastayla bağlantı kuramadım.Sen Tıp Fakültesindemisin gülücük))

-Tıp fakültesinde değilim ama meslek olarak insanın olduğu her yerde varız...fizyoterapistim ben...ayrıca sadece tıpçılar mı hasta bakar aşkolsun darıldım bilesin Sad

ben cahilim sen bana ne bakıyon düz mantık benimkisi

Şu ana kadar unutamadığın bir anını paylaşır mısın bizimle.

-Birçok anım oldu ama ilk aklıma gelen atandığımı öğrenince oldu...Herkes mezun olmuş işe başlamıştı tüm arkadaşlarım...bense hayalim için bekliyordum...Allah'a şükür rabbim nasip etti o günleri tercihimi yatım...sadece 2 yer yazmıştım...olursa olur olmazsa bekliycektim...Ertesi gün bir arkadaşımla konuşurken arkadaşım sonuçlar açıklanmış dedi.İnanmadım başta sadece 1 günde nasıl olur demiştim...Baktım bulamadım...sonra başka arkadaşım deyince inandım...Tabi benim emektar telefonum ile bakmaya kalksam gün bitecek gülücük arkadaşım telefonundan girdi baktı bana göstermiycekti güya gülücük aradan baktım kazandığımı görünce inanılmaz mutlu olmuştum...İnsanın içi içine sığmaması neymiş bir kere daha anladım...Mutluluk kalbimden taşıp sanki tüm vücuduma yayılmıştı...

Rabbim emeklerini boşa çıkarmamış bak işte ablam.her şeyde bir hayır vardır.Hakettiğini kazanmışsın ne güzel.Maşallah.Kadirinde büyüyüp okuduğunu görürmüyüm acep

-İnşallah ablacım...Rabbim hayırlı evlat nasip eylesin...Sadaka-i Cariye'niz olur inşallah...

Amin...

Elinde Sihirli bir değnek olmuş olsaydı ilk nerede kullanırdın?

-Elimde sihirli değnek olsa eğitim sistemini olması gerektiği gibi yapardım...şimdiki haliyle işe yaramadığı ortada...

Bu konuda haklısın hele bu civardaki okullarda eğitim de yok :s Çok endişeliyim.Evlatlarımız adına...

-Ben toptan değiştirmek istiyorum ablacım...baştan aşağı olması gerektiği gibi Wink

Burcunu merak ediyorum.Hassas bi yapın var Balık olabileceğini düşünüyorum.

-Maalesef ablacım benim burcum Terazi gülücük aslında burçlarla ilgili pek bilgim yoktur sadece kendi burcumu bilirim ve onun özelliklerini yansıttığımı söyleyebilirim...

Terazi demek tutturamadım :D Terazilerde çok duygusaldır.sessiz içinde yaşayan.ve hayatı ortalayan.hiçbir şey çok iyi ya da çok kötü değildir teraziye göregülücük

-Evet duygusalımdır ama içimde yaşamayı tercih ederim genelde ablacım doğrudur dediğiniz gülücük

Dışardan insanlara ilk izlenim olarak düzgün bir karakter, dinin gerektirdiklerini yerine getirmeye çalışan, yasından çok olgun davranan birini görüyorum.İnsanlar ya aileden böyle bir eğitimle bu hale gelir.Yahut sonra dan kendini bulur.Sende hangisiydi etken?

-Estğ. ablacım...güzel bakan ve güzel gören insanın düşüncesi böyle dua yerine geçer umarım...Ablacım ikisi de diyebilirim...arkadaş ortamım ailem olsun hep belli çevreler oldu Allah'a şükür...iyiye yönlendiren çevreler oldu...ama kendimi bulmada var tabi ki...Ben düşündüğüm gibi yaşamaya karar verdim...

Maşallah diyorum sana o zaman.Evlat yetiştirmek gerçekten çok zor.Düzgün bir evlat yetiştirmek daha da zor bu devirde.

-Evet ablacım çok zor gerçekten...ama iyi bir evlat için anahtar ANNE'dir...Baba değil bence ANNE...Anne ilk öğretmendir...hamilelik zamanında yaptıkları bile tesir eder...
O yüzden bir duam vardır benim...''Rabbim hayırlı saliha bir eş nasip et...bende ona hayırlı olayım...haram karışmayan bir iş nasip et...hayırlı bir evlat nasip et...'' bu duada anahtar SALİHA eş...Eş kanaatkar olursa haram karışmaz işe...çocuğunu da çok iyi yetiştirir...tabi ki sadece anneye düşmüyor görev erkeklerde hep destek olmalı bunu da belirteyim gülücük

Aşk'a inanmayan biri olarak senden aşkın tarifini istesem yaparmısın?

-Ablacım etrafımdan gözlemlediğim ve benim düşüncem şu ki...Aşk Rabbin rızasına götürmeli...Rabbin rızası için vesile olmalı...Ben böyle düşünüyorum...Hatta ''Fanidir aşk sonsuza götürmedikçe'' diyorum gülücük

Hiç Aşık olmadın yani gülücük

-Evet aşık olmadım...inşallah ismimin hakkını eşimin kalbini fethederek vermek istiyorum gülücük

Şöyle bir geçmişine baktığında yüreğini sızlatan,içini acıtan bir an oldumu?Çok özel değilse duymak istiyorum.

-Oldu ablacım...dedemin vefatı diyebilirim...Benim için ayrı bir yerdelerdi...ben küçükken çok vaktimi onlarla geçirmiştim...şöyle diyeyim ilkokul 1'e başlayacakken o pazar gecesi beni zorla eve götürmüşlerdi ...nasıl ağlamıştım yanlarında kalmak için...çok bağlıydım ancak benim lisede sınavlarım var diye ailem vefatı söylememiş bana...Ben lisede yatılı gibi birşeydim o zamanlar...1 hafta sonra haberim oldu...cenazesine katılamamıştım...çok acıtmıştı içimi...

Mekanı Cennet olsun bende babaannemin cenazesine gidememiştim çok sonra söylediler banada

-Allah rahmet eylesin...Kabir azabından muhafaza etsin...

Amin.

Şimdide tam tersi seni hayatın boyunca yürekten güldüren içten kahkaha attıran bir olayı paylaşırmısın.

-Vallahi ablacım düşündüm ve aklıma bir şey gelmedi ya hu olmadığından değil elbet ama aklıma gelmiyor gülücük

Elbette vardır.üzüntünün ardından sevinç zor gelir akıllara hata bende

Şimdi okuduğun an saçma gelebilir ama bu sorular seni daha iyi tanımamıza yardımcı olacaktır.Bunu dedikten sonra sorularıma devam edebilirim dimi gülücük

-Evet ablacım saçma gelmedi çünkü bugün yol iz senin . ben sana tabiyim gülücük

Böyle dedim diye soruları unuttum iyimmi .Sen bunları cevaplarken aklıma gelirse sormaya devam ederim.

-Açıkcası yukarıda ki soruyu okuduğumda sonraki soruyu merak etmiştim böyle bir şey olacağını hissettim bir an gülücük

Doğru hissetmişsin ozaman :D ama şuan aklıma gelen soruları ilave ediyorum bileee

Severek okuduğun ve bize tavsiye ettiğin yazar ya da kitap varmıdır.

-Ben kitap okumayı çok severim ablacım...çok kitap yazar tavsiye ederim ama sıkılmasın arkadaşlar gülücük Severek okuduğum yazarlar: Fethullah Gülen,Nureddin Yıldız,Hekimoğlu İsmail diyebilirim ablacım... gülücük

Foruma ilk gelişin nasıl oldu?

-Ablacım arayış içindeydim açıkcası...internetten çıktı bende üye oldum iyi ki olmuşum Ayrıca saat 1:30 civarında mı ne üye olmuştum gecenin bir vakti nasıl sıkıldıysam artık gülücük

Seni daha fazla sıkmadan Son Olarak Söylemek istediklerini alalım.Tavsiye, öneri ,şikayet , tşk, vs.vs.

-Estğ. ablacım...sıkılmak ne demek...bilakis memnun oldum...hiç unutmayacağım bunu inşallah...Tavsiye mahiyetinde nacizane kalp kırmayalım diyebilirim...değmiyor çünkü ablacım...gerçekten değmiyor...Önerim ise ''Hayra vesile olan,hayrı yapmış gidir' tüm forum arkadaşlarıma teşekkür ederim ama İlahiyatçı hocam'a ayrı teşekkür etmek istiyorum . çünkü onun ayın üyesi için bana oy verdiğini biliyorum sağolsun... Allah'a emanet olun...duanıza beni de katın olur mu...dua ile... gülücük
[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Can Feda İle Hasbihal
soru sorana da, cevaplayanada içten teşekkürler... :D
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Göğe Bakma Durağı.
Özellikle bu kısmının hoşuma gittiğini söylemeden edemicem ;
Alıntı: Hatta ''Fanidir aşk sonsuza götürmedikçe'' diyorum 

"Ezanı duyunca müziğin sesini kısmaması normaldir,
        Ben ezanı duyunca namaz kılmayan insanlar gördüm..!!"

"Ezana hürmetin esaslısı davete icabetle olur şarkıyı kapatmakla değil -dedi biri, haklıydı."
H
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumun Uykucu Ninesi
rica ederiz gülücük

Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Hmm aslında cevabı kolay ama söylemesi zor...Hocam kütüğüm hariç herşeyimi öğrendiniz gülücük hayallerimi bile gülücük korkuyorum açıkcası :D
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
sükut iyi korkutmuş :D
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumun Uykucu Ninesi
Can feda kolay gele ablam:p

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.