You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bir gün Suriye gibi olmamak için

Forumcu
Ne yapmalıyız?
Sarılacağımız tek şey dua mı?
İyice paranoyak oldum yarın bi şeyler olacakmış gibi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Bir gün Suriye gibi olmamak için
duanın gücü o kadar büyük ki tahmin edemeyeceğin kadar kardeşim samimiyet ve teslimiyetle yapılan dua ile her şeyin üstesinden gelinir ancak dua tamamlayıcıdır
yapılan her işe dua ile başlanırsa kazancı çok yüksek olur başarı oranı yüksek olur merak etmeyelim öyle dua edenimiz var ki RABBİM yar ve yardımcımız olsun
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Evet elbette duanın önemi büyük ama bu anlayış günümüzde biraz da hiç bir uğraş göstermeyip nasıl olsa Allah bizimle bizi korur diyerek hep başkalarının bizi kurtarmasını beklemeye dönüşmüş sanki.
Misal elin gavuru lanetli ırk israiloğulları dinleri uğruna nasıl çalışıyorlar uyduruk bir din bile olsa ki bizimki hakiki din olmasına rağmen biz ne yapıyoruz? Küçücük bir yer bugün dünyaya hükmediyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-06-2016, Saat:11:32 PM, Düzenleyen: Naftalin.
Profesör
ama bak yazdığımı tam okumamışsın ben yazımda dedimki
ancak dua tamamlayıcıdır
yapılan her işe dua ile başlanırsa kazancı çok yüksek olur başarı oranı yüksek olur
dedim tabiki otur dua et hiç birşey yapma mantıklı olurmu kardeş

daha önceki konularımızda değinmiştik her işimize besmele ile başlayalım diye yani bir şeyler yapmak lazım ancak dua tamamlayıcı olsun demek istedim

selam ve dua ile
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
bunun cevabını maalesef ben veremeyeceğim yalnız biraz fazla kuruntulu olmamak lazım Suriye gibi olacağız diyede bişi yok değilmi? eğer varsayımlara bakarsak çok örnekler verebiliriz yaşanacakların önünü nasıl alırız bilemem ki ALLAH yar ve yardımcımız olsun iç ve dış düşmanlarımıza fırsat vermesin O KAHHAR ismiyle kahretsin ve kendi tuzaklarıyla vursun onları vesileler le inşallah selam ve dua ile
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
geçen gün marketten çıkıyordum...kapının önünde Suriyeli bir kadın(tabi gerçekten Suriyelimi bilemiyorum) dileniyordu...o sırada da başka bir kadın içeri giriyordu ...bıyık altından eh be kadın çekil kapıdan memleketinizden savaştan kaçtınız buralarda daha çok rezillik yaşıyorsunuz dedi ukala ve aşağılayarak

yazık dedim içimden sana ey sarı kafalı kokana..müdahale etme ye yöneldim...o an dilim kilitlendi..sözlerimi yuttum..sustum..Konuşamadım

neden insanlar empati yapmaz...ALLAH senide o duruma düşürdüğünü aklına getir..o Suriyelinin yerinde sende olabilirsin..olabilirdin..Rabbim oldurabilirde ...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.