You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bir Dehanın İzleri

Bir Dehanın İzleri

Kıdemli Üye
Bir Dehanın İzleri
"Yunan Savaşı'nda ailesini dahi seferber eden, 'Halk harptedir, biz eli boş oturamayız' diyerek aile efradına hasta gömleği diktiren, çocuklarını dahi bu hayır işinde çalıştıran da Abdülhamid Han'ın ta kendisidir. Ayşe Sultan seferberlik döneminde saraydaki hanımlar toplanıp hasta gömleği dikerken kendisinin de bu gömleklere düğme diktiğini anlatır. Babası Abdülhamid Han bu manzarayı görünce son derece duygulanıp, kızını uzun uzun sevmiş, Ayşe Sultan ise bu sırada hiç dikkatini dağıtmadan düğme dikme işine devam etmiştir. Ailesini seferber eden Sultan kendisi de boş durmayacak, marangozhanede, taburcu olacak gazilerin ellerine tutuşturulmak üzere baston imaline girişecektir. 'Çorbada benim de tuzum olsun, vatan hizmetinde elimin emeği bir yerleri yamayabilsin' derdindedir o."

Bir Dehanın İzleri - II.Abdülhamid Han,
Talha Uğurluel (Sayfa 152)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Bir Dehanın İzleri
Abdülhamid Hanı nedense daha çok seviyorum. Allah subhanehu ve teala ondan ve sizden razı olsun hocam.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Bir Dehanın İzleri
Tarihi çok severim. Beni etkileyen şahsiyetlerden biri de Sultan Abdülhamid ve ailesi olmuştur. Sürgün edilişleri ve yaşadıkları zorluklar çok fazla. Hele Sultan Vahdettin'in ölümü ve yaşananlar...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.