Forum Gündemi:

Konu Başlığı : BAYRAM MESAJI...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : çakyamuni
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
General
*
4,811
mesajlar
2,227
konular
1,302
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
01-07-2016, Saat:05:27 PM
RAMAZAN BAYRAMI MESAJI


Ramazan Bayramınızı en içten, en samimi, en derin duygularımla tebrik ederim. İnşaallah birey, millet, devlet ve ümmet ekseninde huzurun, saadetin, sürurun, birliğin, dirliğin, iriliğin, beraberliğin, uhuvvetin altyapısı olacak mahiyette bir bayram olur. Kutsal canların alınmadığı, ağızların tatlarının ve yuvaların huzurlarının bozulmadığı, yoksulların ve gariplerin ağız dolusu gülebildiği, nefretin yok olup sevginin etkili ve belirleyici olduğu bir bayram olur inşaallah. Dinimizin ve kimliğimizin farkında ve bilincinde olarak yaşayacağımız bir hayata merhaba demenin başlangıcı olacak bir bayram olur inşaallah. Terörün can verdiği, canların can bulduğu, coğrafyalarımızda kanın akmadığı, sevgi çiçeklerinin filizlendiği bir bayram olur inşaallah. Yeryüzünün her köşesinde küfrün tasallutu altında kan kusan soydaş ve dindaşlarımız için bir diriliş ateşinin yeniden yüreklerde tutuştuğu bayram olur inşaallah. Yekpare ümmet için uyanışın, dirilişin belirmesine, bir hissetme ve düşünme sürecinin başlamasına vesile olan bir bayram olur inşaallah. Millet olarak yeniden dirildiğimiz ve zihnen, ruhen yenilendiğimiz, kutsal ahlakı ve adalet bilincini kuşandığımız bir bayram olur inşaallah. Hakikatleri yeniden idrak ettiğimiz, değerlerimizin değerini anladığımız bir bayram olur inşaallah. Aynı yolda buluştuğumuz, buluşacağımız ve yürüme iradesi gösterdiğimiz, göstereceğimiz dönemlerin başlamasına vesile olan bayram olur inşaallah. Bütün İslam Ülkelerinin uyanışına, dirilişine, direnişine ve büyük birliği gerçek kılışına vesile olan bayram olur inşaallah. Küçük mikyasta Türk Milletinin ve büyük mikyasta Ümmet-i Muhammedin mübarek Ramazan Bayramlarını canı gönülden tebrik ederim. Hayırlara vesile olması umuduyla inşaallah. Yüce Rabbim, umudu yüreklerinizden, merhameti vicdanlarınızdan, huzuru, saadeti ve süruru yuvalarınızdan, sevgiyi gönüllerinizden, sevinci gözlerinizden, samimiyeti kalplerinizden, bereketi sofralarınızdan, kolaylığı işlerinizden, duayı dillerinizden, yardımı ellerinizden, dermanı dizlerinizden, tevhidi beyinlerinizden, uhuvveti ve vahdeti âleminizden uzak kılmasın. Âmin. Milletimin ve ümmetimin her bir ferdinin ve her bir dostumun bayramlarını canı gönülden tebrik ederim.


İNSAN OLMAK

İnsan olan insan için, Allah’ın şerefli kıldığı insan için, yegâne iki opsiyon vardır; ya dimdik, namuslu, izzetli, şerefli, haysiyetli, hür yaşar herkesle birlikte ya da dimdik, namuslu, haysiyetli, izzetli, şerefli şekilde şahadet şerbetini içer kaderinde varsa, herkesin dimdik, namuslu, izzetli, şerefli, haysiyetli, hür şekilde yaşaması için. İnsan olan insan için, Allah’ın şerefli kıldığı insan için, insanlığın yegâne ve ilk umdesi; insanlığını muhafaza etmek ve insanca yaşamak adına onurlu kavga vermektir.

ADİL BİR DÜNYA!!!


En iyisini üretenler en kötüsünü tüketiyorlar. ADİL BİR DÜNYA!

En zorlu ve ağır şartlarda en çok çalışanlar ve üretenler en az kazanıyorlar. ADİL BİR DÜNYA!

Beş milyar aç, bir milyon tok. ADİL BİR DÜNYA!

"Eğer güç elime geçerse, bunların çalmış olduğu mahrum halkın hakkını, süt olup onların (çalanların) annelerinin memelerine bile gitse veya kadınlarının mehri bile olsa, mutlaka alacağım."

Hz. Ali-Nehcu'l Belağa
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi