You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Artık yanlıştan dönün!

Artık yanlıştan dönün!

...
RE: Artık yanlıştan dönün!

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Bence herkes bir müslümanın yazması gerektiği gibi yazmalı. Ön yargıları bir tarafa bırakmalıyız, müslümana yakışan budur. Kafatasçı söylemler geliştirip hemen ardından islamcılık kasmayalım yani, yakışmıyor. gülücük

Ben de kendi görüşümü çok uzatmadan kısaca dile getireyim.

Burada çoğundan büyüğüm, bir kısmı bana biraz yaş olarak yakınlar var. Hayat deneyimim belki biraz fazla olabilir, ya da belki de hayatı boş yaşamışımdır kimilerine göre. Bilemiyorum.

Yalnız ben bir Oğuz Türk'ü olarak, bir çok Kürt tanıdım ve Kürtlerin içinde her çeşit insanlar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Genellikle okumuş ve şehirli kesimin herhangi bir Türk aileden hiç bir farkı yoktur. Şöyle bir iki örnek vereyim. Hısımlardan bir kız Kürtle evlenmeye karar verdiğinde ailesi karşı çıktı. Sonra aile razı oldu. Herkes düğüne gittiğinde ben gitmedim çünkü Kürtlere karşı ön yargım vardı. Sonra aynı adamı bize kurban ortağı aldılar. Ben yine tepkiliydim ama herkes adama kefil oldu. Tanıdım, adam çok efendi şeker gibi bir adamdı. Yani baksan Kürt demezsin. Hem de Batman'lı mıydı neydi, o derece yani. Orada ön yargım biraz azaldı. Bir sefer de aynı iş yerinde bir abi vardı, ama normal Türk yani. Ben öyle sanıyordum. Bunun Malatyalı olduğunu biliyorum. Aklıma geldi sorayım dedim abi Kürtlük var mı sende dedim. Kürtmüş o da. Adam tek kelime Kürtçe bilmiyor. Ve bunun iş yerini PKK yaktı biliyor musunuz. Yaa. Sırf haraç vermiyor diye. Sanırım sigortadan parasının birazını kurtardı yine de.

Kürtlerin esnaf ve okumuş kesiminin geneli böyledir.

Bir kısmı PKK'lı gerçekten. Bu PKK'lıları da irdeleyelim, herkes neyin ne olduğunu iyi bilsin. PKK aslında Partiya Kalkeran Kürdistan. Yani ne demek? Kürdistan İşçi Partisi. Genellikle işçi sınıfı olan Kürtler PKK'lı. Ama onlar "biz terörist oluyoruz" diye PKK'yı desteklemiyor, "biz işçi partiliyiz" diyerek PKK'yı destekliyor. Bugün sendikaların çoğunluğunun HDP'ye yakın olma nedeni de budur. Sair partiler sermayeye yakınken HDP işçi kesimine yakındır.

PKK'nın ilk yıllarında beyaz toros olayları filan yaşanıyor. Aslında sıkıntı Kürtlerin siyasal parti kurmaları. Bunların parti toplantıları basılıyor filan. Bir kısmı siyaseti tümden bırakıyor, bir kısmı o dönem CHP çatısına dahil olurken diğer bir kısmı silahlı mücadele (kısas) kararı alıyor. Bugün bu gruplardan ikisi aktif durumda: Silahlı olanlar ve siyasette olanlar. Her ikisi de PKK'yı oluşturuyor. Siyasetle ilgilenen PKK, isim değiştiriyor, bir kısmı bugün HDP dediğimiz partinin önceki partilerini kuruyor filan. Sonra başka partiler çıkıypr. Fakat PKK deyince siz sadece ikinciyi anlıyorsunuz: Silahlı mücadele verenleri.

Bugün PKK içinde, Türkiye'nin bütünlüğünden yana olanlar çoğunluktur. Silahsız çözüm isteyenler de çoğunluktur.

Doğu ve güneydoğu'da insanlar HDP'yi ağırlıkta seçiyorsa bir bildikleri vardır. Eğer müslümansak bunu göz önüne almalıyız. Ben elhamdulillah müslümanım. Ben bu konuda hep şunu söylüyorum: Resulullah bize öğütledi ki: "Ümmetim asla yanlış bir hüküm üzerinde ittifak etmeyecektir"

Şimdi güneydoğu halkı, yani ekseriyetle Kürtler, ümmet midir? Ümmettir. O bölge halkı eğer HDP'de ittifak etmişse, HDP yanlış bir hüküm olamaz. Yani eğer biz başka türlü görüyorsak biz yanlış bakıyoruz veya yanlış görüyoruz demektir bu. Biz bakışımızı değiştireceğiz, o halkı değil. Çünkü ümmet yanlışta ittifak etmezler. Biz müslümansak müslüman gibi davranmamız lazım. Aksi halde kafa tasçılık yapacaksak o zaman ilkel, Orta Asya'dan çıkamamış, şaman kişiler veyahut Afrika'nın yamyamları gibi Kürtlere dalalım o zaman. İslam bunun neresinde? Sünentullah bunun neresinde?

Böyle şey olmaz.

HDP içinde bir grup var ve özerklik filan diyor. Bunların da neden böyle dediğini iyi okumak lazım. AKP geldi, faili meçhuller bitecekti. Güneydoğu'ya bakın habire faili meçhul. Nereye bitti, daha da arttı. Suruç saldırısının arkasında kim Belli değil. Tahir elçiyi kim öldürdü? Sayısız kamera göremedi. Daha geçen gün Suriyeli gazeteciyi sokak ortasında infaz ettiler kameralar nerdeydi? Görmedi. Ankara'da 100 vatandaşımız öldü. Tahmin etmeniz güç ama söyliyim, 3 arkadaşım öldü Ankara'da. Ve oradakilere PKK'lı dediler. Patlamayı yapanlar direk sendikaların ortasına daldı. Orada ölenler kimlerdi biliyor musunuz?

TOKİ yasasını değiştiren adamlar. Öyle kafasına göre işçi alıp çıkaramıyorlar artık. Eskisi kadar da sendikal olaylar olmuyor. Bu yüzden. AKP bunları babasının hayrına vermiyor.

İşsizlik kanunundan yararlanma. O adamların eylemlerinin sonucundadır ki işsizlik fonunda biriken para sigorta olarak sana ödenmektedir. Ve o adamların 3ü orada patlayıp öldüler. Bu kimin işine yaradı? Sermayenin. Kimin için kötü oldu? İşçilerin. Adamlara PKK'lı dediler ya. Yani utanmasam adamlara "mübarek kişiler" diyeceğim. İbadetin gizlisi makbuldür, hiç kimsenin ismini duymadığı oradaki adamların emeğini şu an milyonlar farkında olmadan yiyor da farkında değiller. Peki onları kim öldürdü Belli değil.

Artık şunu görün. Güneydoğu'da olan bir sınıf mücadelesi. Bölünme filan değil adamların derdi. Başka şeyler var. Bütünü görmek için yakından bakmalısınız. Ve insan, bilmediğinin düşmanıdır. Bakın ben Kürtlere antipatimdem dolayı hısımların düğüne gitmemiştim ama şimdi bir Kürtle bir Türk arasında bir fark göremiyorum. Şartlar bazı şeylere neden oluyor, bunu anlamak lazım. Ve şaşırdığın yerde resulullahın sözü imdadına yetişsin: "benim ümmetim yanlış hükümde ittifak etmeyeceklerdir"... Unutma, bunu sakın unutmayın..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 30-12-2015, Saat:03:08 AM, Düzenleyen: Allame Reloaded.
...

Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
...

Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
...
Farkettim farkettimgülücük

Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.