Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Antalya / Korkuteli Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : YeniceriResul
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
6
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-11-2020, Saat:03:30 PM
Korkuteli Anadolu İmam Hatip Lisesi 1975-1976 öğretim yılında İlçe Müftüsü, diğer bürokratların etkin bir katkısı ve halkın yardımları sonucu Merkez Kur'an Kursu binasında 12.08.1975 tarihinde eğitim ve öğretime açılmıştır.   
            Kısa bir süre sonra Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği kurularak Burdur yolu üzeri Şemik Tepesi mevkiinde  başta İlçe Kaymakamı Ayhan KOZAĞAÇLI, Okul Müdürü Ahmet GÜNEŞ  ve İlçe Müftüsü Hikmet KUTLU olmak üzere tüm dernek üyelerinin üstün gayreti ve halkın yoğun ilgisi neticesinde 9757 M2'lik bir alan üzerine üç katlı 18 derslik bir bina yapılarak 1976-1977 öğretim yılında hizmete sunulmuştur.
            1979 yılında arsa üzerinde bir tatbikat camii yapımına başlanmış, 1982 yılında hizmete açılmıştır. Böylece öğrencilerin pratik yapma ve din hizmetlerini yerinde uygulama imkânı sağlanmıştır. Halkın desteği ve idari yardımlarla  arsa üzerinde bir pansiyon binası inşa edilerek 1985-1986 öğretim yılında hizmete açılmıştır. 70 öğrenci kapasiteli pansiyon binasının ihtiyaca cevap verememesinden dolayı İHL Sevgi ve Yaşatma derneğinin katkılarıyla 108 öğrenci kapasiteli ek hizmet binası yapılarak 2011-2012 Öğretim yılında hizmete sunulmuştur. Devlet Parasız yatılı öğrencilerinin bütün ihtiyaçları Devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Pansiyon ek binamızda okul etkinlikleri için konferans salonu mevcuttur. Pansiyon kapasitesi 108 öğrencidir.
            Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği 14.04.1981 tarihinde genel kurul kararı ile okul arsası ve üzerindeki binaların mülkiyetini Türkiye Diyanet Vakfı'na devretmiştir.                                                      
Okul öğretmenleri arasında eğitim-öğretim faaliyetleri yönüyle ve sosyal açıdan mesleki ve kişisel bir dayanışma vardır. Okul öğrencileri kutsal günler ve diğer sosyal etkinliklerde halkımızın dini ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli etkinlikler yapmaktadırlar. Yatılı öğrenciler başta olmak üzere çeşitli çevre tanıma gezileri düzenlenir. Her eğitim yılında İlçe Kaymakamlığının "Olur "ları ve İlçe Müftülüğünün destekleriyle Korkuteli merkez  ve köy camilerinde Mesleki Tatbikat Kulübü tarafından  mesleğe alıştırma çalışmaları İmamlık- Müezzinlik uygulaması yapılmaktadır.
Benim Hakkımda Ne Düşünüyorsan, ALLAH Sana Aynısının İki Katını Versin...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi