Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Annem evde cok acik giyiniyor!:(

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 6 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Theemir
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
8
konular
24
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
Icon9  18-10-2020, Saat:12:57 PM
Selamlar. Oncelikle bu konuyu paylasmak cok zor ama gercekten cok caresizim. Sinirlerim alt ust oldu. Annemle yasiyorum, babam vefat ettiginden. Kendisi cok acik giyiniyor evde, ic camasirli bile goruyorum! Psikolojim bozuldu artik. Uyardim kac kez ama aldirmiyor, ben annenim ne olacak diyor, anlamiyor beni. Ben genelde hep odamdayim ama bazi zamanlar cikmam gerekiyor haliyle. Maddi durumum da ayri ev tutmaya musait degil. Issizim su an. Ama dedigim gibi psikolojim cok kotu etkileniyor, kucuk de degilim. Ben dine yoneldikce seytan benimle ugrasiyor sanki.  Lutfen yardim edin.
Yeni Üye
*
8
konular
4
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:01:04 PM
Sanki bensin :D Benim annem de öyle oluyo bazen öyle yapıyo yani. Aga anneni uyar, Namaz Kılıyorsan Namaz Kılıyorum de öğüt ver yaptığın doğru değil falan de.
Gene yaparsa Namaz Kılıyorsan eğer Camii'de Kılarsın. Senlik bişey yok yani annenin hatası düzelir İnşALLAH.
Forumcu
*
370
konular
98
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:02:27 PM
bildiğim kadarıyla şunların hiçbirine hakkınız yok (özellikle yaşlıysa )

1) ona bağıramazsınız , sesinizi yükseltemez ve öf! diyemezsiniz.
2) kötü muamelede bulunamazsınız.
3) fiziksel şiddet kullanamazsınız.

nazikçe veya uygun dille uyarabilirsiniz yada bilgi verebilirsiniz.
Belki yetersiz kalmış olabilirim (mutlaka eksiklerim var zaten bu konu geniş bir konu aslında,çok geniş normalde)

üsttekileri uygulamak çok zor oluyordur sizi anlıyorum ama elimizdekiler bunlar.

şunlar ise mutlaka uzak durmanız gereken ve asla yapmamanız gereken noktalar (sakın)

*** ayıplamayınız
*** kınamayınız

bu son söylediklerim aslında günah işleyen hiçkimseye karşı yapılmaması gerekenler. (sizin kendi güvenliğiniz için, şunu biliyorum: bu yıldızlar la başlattıklarımı yaparsanız aynı günahları siz de yapacaksınız buna emin olabilirsiniz.)

yapabilecekleriniz: çok nazikçe /tatlı sert/ kızmak (kızgınlık bence farklı bir şey, öfke içermez ya da içermemeli ,yani bilinçli bir şekilde cereyan eder)
bilgilendirmek.bilgilenmek, çalışıp para kazanmak,sabretmek

şimdilik bildiklerim bunlar sanırım.

ha bu arada : ben şu aralar annemin sırtını sıvazlarım zaman zaman kalçasını sıyırırım (çünkü bel fıtığı var ,masaj yapmamı istiyor bazen) ve ilerde şunlarda oldukça yüksek ihtimal dahilinde olan şeyler en azından benim için öyle.

altını temizlemek, altını değiştirmek , lavaboya oturtmak , vs.

gücüm yeterse evet bunlar benim için birer görev olacak.

mmm,gözlerimle ve cismen gördüğüm Annem den daha kıymetli bildiğim kimsem yok benim.
Yeni Üye
*
8
konular
24
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:02:32 PM
(18-10-2020, Saat:01:04 PM)cocuk14 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Sanki bensin :D Benim annem de öyle oluyo bazen öyle yapıyo yani. Aga anneni uyar, Namaz Kılıyorsan Namaz Kılıyorum de öğüt ver yaptığın doğru değil falan de.
Gene yaparsa Namaz Kılıyorsan eğer Camii'de Kılarsın. Senlik bişey yok yani annenin hatası düzelir İnşALLAH.

Evet oyle yapiyorum kardesim hatta normalde cok evde olmam da pandemiden dolayi eve tikildik simdi. Insallah duzelir dedigin gibi sagol
Yeni Üye
*
8
konular
24
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:02:34 PM
(18-10-2020, Saat:02:27 PM)blue Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
bildiğim kadarıyla şunların hiçbirine hakkınız yok (özellikle yaşlıysa )

1) ona bağıramazsınız , sesinizi yükseltemez ve öf! diyemezsiniz.
2) kötü muamelede bulunamazsınız.
3) fiziksel şiddet kullanamazsınız.

nazikçe veya uygun dille uyarabilirsiniz yada bilgi verebilirsiniz.
Belki yetersiz kalmış olabilirim (mutlaka eksiklerim var zaten bu konu geniş bir konu aslında,çok geniş normalde)

üsttekileri uygulamak çok zor oluyordur sizi anlıyorum ama elimizdekiler bunlar.

şunlar ise mutlaka uzak durmanız gereken  ve asla yapmamanız gereken noktalar (sakın)

*** ayıplamayınız
*** kınamayınız

bu son söylediklerim aslında günah işleyen hiçkimseye karşı yapılmaması gerekenler. (sizin kendi güvenliğiniz için, şunu biliyorum: bu yıldızlar la başlattıklarımı yaparsanız aynı günahları siz de yapacaksınız buna emin olabilirsiniz.)

yapabilecekleriniz: çok nazikçe /tatlı sert/ kızmak (kızgınlık bence farklı bir şey, öfke içermez ya da içermemeli ,yani bilinçli bir şekilde cereyan eder)
bilgilendirmek.bilgilenmek, çalışıp para kazanmak,sabretmek 

şimdilik bildiklerim bunlar sanırım.

ha bu arada : ben şu aralar annemin sırtını sıvazlarım zaman zaman kalçasını sıyırırım (çünkü bel fıtığı var ,masaj yapmamı istiyor bazen) ve ilerde şunlarda oldukça  yüksek ihtimal dahilinde olan şeyler en azından benim için öyle.

altını temizlemek, altını değiştirmek , lavaboya oturtmak , vs.

gücüm yeterse evet bunlar benim için birer görev olacak.

mmm,gözlerimle ve cismen gördüğüm Annem den daha kıymetli bildiğim kimsem yok benim.

Cok sagolun. Evet yasli sayilir. Ben belki biraz sert konusmus kirmis olabilirim kendisini Sad icten ice de ayipliyorum aslinda. Ama elbette hastalik durumlarinda altini temizlemek dahil elimizden geleni yapmaliyiz. Ben dikkat edecegim. Umarim o da anlar.
Yeni Üye
*
8
konular
4
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:08:17 PM
(18-10-2020, Saat:02:32 PM)Theemir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(18-10-2020, Saat:01:04 PM)cocuk14 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Evet oyle yapiyorum kardesim hatta normalde cok evde olmam da pandemiden dolayi eve tikildik simdi. Insallah duzelir dedigin gibi sagol

önemli değil kral
Yönetici
4,761
konular
4,746
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
18-10-2020, Saat:09:32 PM
Aleykümselam

Annenizin gönlünü kırmadan uygun bi üslupla çok üstüne gitmeden ara sıra nasıl giyinmesi gerektiğini söylemekten başka yapacak bir şey yok gibi.
Sabret,    Şükret,    Seyret...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi