Forum Gündemi:

Konu Başlığı : ALLAH velisi birinden dua istiyorum

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 41 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : osman1518
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konu Kapalı 
Acemi Üye
*
15
konular
3
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:11:35 AM
sevgili kardeşler,ben;eğer tanıyorsanız,allah velisi bir insandan iki konuda dua istiyorum.onlar da şunlar
1-kurtulmak için doktor doktor gezdiğim psikolojik bir hastalığım var.her ilacı kullandım ama durmuyor.artık ilaç işi olmadığına iyice eminim.bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum
2-ben yüce ALLAH'tan her zararsız duamı kabul etmesini istiyorum.belki çok fazladır ama çok istiyorum bunu.ve böyle bir duanın da benim gibi sıradan birinin isteğiyle olacağını sanmam...

lütfen sevgili kardeşlerim,eğer tanıdığınız ALLAH velisi,dostu,evliyası gibi büyük bir zat varsa-ki eminim bir tanenizin vardır- ALLAH rızası için bunu istiyorum sizden.ALLAH'TAN başka çarem kalmadı.lütfen şu kardeşinize acıyıp -imkanınız varsa-bir yardımda bulunun.tek çarem burası kaldı.ben tüm akaid kitaplarında 'evliyanın kerameti haktır'yazdığını bildiğim için,buna güvenerek bu konuyu açtım.şimdiden ALLAH razı olsun.saygılar
Forumun Uykucu Ninesi
*
10,596
konular
6,927
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:11:45 AM
yürekten yapılan her dua makbuldür.
kimin günahkar kimin günahsız olduğunu kimse bilemez.
Kalplerin temizliği ve niyet önemlidir bu durumda.
sen niyetini temiz tut ve yürekten şifa dile Rabbimden.
hayırlısıyla Şafi ismi hürmeyine şifa verecektir Rabbim sana.

birde Şifa salavatını bol bol oku.ezberine al.
en kısa zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.
[Resim: sems-i-tebrizi-sozleri-ii.jpg]

"Kalk, silkelen, kendine gel. Umutsuzluğa sarılma.
Umutsuzluk şeytandan, ümit etmek ise Allah'tandır."
Forumun Uykucu Ninesi
*
10,596
konular
6,927
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:11:50 AM
Arapcası:

،اَللّهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ
طِبِّ الْقُلُوبِ وَدَوَاۤئِهَا
وَعَافِيَةِ اْلاَبْدَانِ وَشِفَاۤئِهَا
وَنُورِ اْلاَبْصَارِ وَضِيَاۤئِهَا
وَعَلٰى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ

Türkçe okunuşu:

Allahumme salli alâ seyyidinê Muhammedin / Tıbbil kulûbi ve devâihâ

Ve âfiyetil ebdani ve şifâihâ / Ve nuril ebsari ve ziyâihâ

Ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim

Anlamı: Ey ALLAHım ! kalblerin doktoru ve devası, vucutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed’e (S.A.V.) aline ve ashabına salatu selam eyle. Amin!

Makbul bir dua olan salavatı şerifeyi, yapacağınız duanın hem başında, hem de sonunda üçer defa söylerseniz, yapacağınız dua inşallah kabul edilir.

Bunu okurken çok güzel bir konsantrasyon içinde olmalısınız. Ama kendinizi gevşek bırakın, germeyin.
Bir de şunu unutmayın ki salavat peygamber efendimiz için yapılan çok büyük bir hayır duasıdır.
Salavat öyle bir duadır ki her nimetin şükrü, bütün ibadetlerin sevabı daha nice hayırlar güzellikler O'nun üzerine olsun gibi bir manası vardır. Hatta Kur'anı Kerîm’de Allah ve Meleklerin peygamber efendimize salavat okudukları anlatılıyor ve bizlere de aynı şeyi yapmamız emrediliyor.

Ve şunu bilelim ki: Biz O'na böyle sevgilerle hayırlarla dua ederiz de ondan bize hiç bir şey yansımaz mı?
Bu salavatın kıymetini bilirseniz, ona değer verirseniz gerçekten kısa bir süre sonra hayatınızda çok güzel gelişmeler olacaktır.

Özellikle de ikindi ezanından sonra okunup, dua edilip şifa istenirse Allah’ın izni ile şifa olacağı rivayetler arasındadır.

.
*
16,762
konular
8,239
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:11:52 AM
Rabbim her ne sıkıntınız var ise şifasını versin inşallah..."benim gibi sıradan biri" ifadenizi doğru bulmuyorum...kendiniz için ısrarla etmiş olduğunuz duadan Rabbimizin daha çok hoşnut olacağını bilmelisiniz..Forumdaki arkadaşlarımızda sizin için dua edeceklerdir..
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,260
konular
7,525
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:18 PM
''Kullarım, sana Beni sorarsa; şüphesiz ki Ben, çok yakınım. Bana dua edince Ben, o dua edenin duasına icabet ederim. Öyleyse onlar da Benim da'vetime icabet etsinler. Bana iman etsinler ki, doğru yola varmış olalar.'' Bakara/186.

Allah şifa versin, hastalığınız ne gibi şekillerde kendisini gösteriyor.
Acemi Üye
*
15
konular
3
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:25 PM
tuğçe kardeşim çok sağol.fakat şunu bilmelisiniz:ben bunun için çok dua okudum.hatta mecmuatül ahzab'tan bile okudum.ama bir işe yaramadı.ben dediğim gibi;ALLAH katında değeri olan bir veli zattan-inşallah-dua istiyorum.yine de çok sağol
ibnu ömer kardeşim;hastalığım şizofrenlerin%10 unda görülen bir tür.aklıma ne kadar saçma olduğunu bilsem de atamadığım düşünceler geliyor.çok ilaç,dua kullandım ama nafile.son umudum bu kaldı.ALLAH razı olsun tekrar
Ruhumuz Yeter...
*
7,216
konular
894
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2007
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:34 PM
insallah Allah dualarini kabul eder gonlune gore verir
&& Ağlamak istiyorsanız sakın yapmayın. Çünkü bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için, Yaşayan birileri mutlaka vardır !!! &&
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,260
konular
7,525
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:46 PM
bu konularda az-çok okumalarım var. tedavi edilemeyen vakıaların başka sebepleri olabiliyor ki bunların gerekçeli izahatları var. fakat senin söylediklerinden anladığım kadarı ile hastalığın konversiyon tarzı bir şey değil sana bir yaptırımı da yok. evham düzeyinde kalmış. bu tarz hastalıkların üzerine gidildikçe etkisi artıyor. bir de okuduğun saçma dualar senin üzerinde menfi etkisi olabilir. bu yüzden lanse edilen (sahih sünnette olmayan) dualardan, muskalardan ve nazarlık tarzı bir takım imgesel materyallerden uzak dur. bir veliden dua isteme gibi şeylerin altında yatan bilemediğim bazı sebepler beni kuşkulandırdı. kardeş kardeşe elbette dua eder fakat bir arkadaşın da dikkat çektiği gibi kimin Allah'ın velisi kimin şeytanın velisi olduğu pek bilinmez. hakeza kişinin kendisinin mutlak Allah dostu olduğunu iddia etmesi onun şeytanın dostlarından olduğuna dair bir alamet olabilir. ben sana buhari, müslim gibi sahih kaynaklarla geçen dualarla yetinmeni ve dua da ısrar etmeni hayatında yanlış giden şeyler varsa değişiklik yapmanı ve çok üzerinde durmamanı tavsiye ederim.
Forumun Uykucu Ninesi
*
10,596
konular
6,927
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:50 PM
güzel kardeşim okudum olmadı dememelisin.
çünkü duanın ne zaman kabul olacağını kullar bilemez.
biraz aceleci davranıyoruz bu konuda.
dua şöyle düşün.bir fidan dikiyosun.o fidanı suluyorsun dimi.
peki o fidan bir hafta sulamanla hemen ağaç oluyor mu?
hayırgülücük bazı fidanın ağaç olması yıllar sürüyor dimi?
dua da öyle.sen şifan için dua edeceksin.bıkmadan usanmadan.
ilaçlarını da alacaksın amadua nı da eksik etmeyeceksin.
nasıl ki fidan bir süre sulamazsan kurursa insan ruhu da öyle.duasız kalırsa yanlışa sıkıntıya düşer.
umarım anlatabildim.
Rabbim hayırlı şifa versin inşallah hep birlikte dua edelim.
ama duaettim kabul olmadı dersen ozaman kaybedersin.
başta sen inanmalısın şifa bulacağına.inanmadıktan sonra manasız kalır.

Acemi Üye
*
15
konular
3
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-02-2014, Saat:12:57 PM
sevgili ibnu ömer;bu hastalıkların bana yaptırımı oluyor.ben bu hastalık yüzünden dinde şüpheye düştüm.
bir veliden dua isteme sebebim ise;gerçek bir ALLAH dostunun duasının reddolacağına inanmayışım.gerçekten ALLAH dostu bir insandan dua alırsam,bu hastalıktan belki erken kurtulurum diye düşünüyorum.benim şu anda sünnetteki dualara ulaşma şansım pek yok.fakat gerçekten veli bir zatın tavsiye edeceği bir duayı da reddetmem.çünkü bu hastalık yüzünden 4 yıla yakındır evim içinde yaşıyorum

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi