Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Adnan Polat'a İtalya Devlet Nişanı

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : ismaiL
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Im Not NormaL
*
1,446
mesajlar
488
konular
75
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2007
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
27-11-2007, Saat:11:49 AM
İtalya Cumhurbaşkanı tarafından topluma ve cemiyete hizmet edenlere verilen İtalya Devlet Nişanı, Çırağan Sarayı’nda yapılan bir törenle Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat’a verildi.

Adnan Polat "Commendatore Ordine al Merito della Repubblica Itailana" adını taşıyan nişanı İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Massimo Rustiko'nun elinden aldı. Törene iş ve spor camiasından 600’ü aşkın davetli topluluğunun yanı sıra, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, eski başkanlardan Ali Tanrıyar, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim kurulu üyeleri, profesyonel futbol takımı teknik heyeti de katıldı.

Törende bir konuşma yapan İstanbul Başkonsolosu Massimo Rustiko, Türkiye-İtalya ilişkilerinin tarih boyunca hep önemli olarak kaldığını belirterek, bu ilişkinin ticari alanda da son dönemde büyük gelişme gösterdiğini, Polat Holding’in İtalya’yı iş ortağı olarak seçmesiyle iki ülke arasındaki karşılıklı ticari ilişkilerin daha da büyümesine katkıda bulunduğunu söyledi. İtalya Cumhurbaşkanı adına Nişanı Adnan Polat’a takdim etmekden büyük mutluluk duyduğunu belirten Massimo Rustiko, Adnan Polat’ı tebrik etti.

Daha sonra kürsüye gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Adnan Polat’ın aldığı bu nişanın sadece Polat Holding’i ve Polat Ailesini değil, Galatasaray Camiasını da gururlandırdığını belirtti. Adnan Polat’ın iş dünyasında da başarılı çalışmaları bulunduğunu, bu nişanın bu çabalarının bir sonucu olduğunu söyleyen Başkan Canaydın, ''Kendisiyle gurur ve onur duyuyorum'' dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler de yaptığı konuşmada Türkiye’nin İtalya’nın en gelişmiş ticari hacmi olan 3. ülke olduğunu hatırlattı ve iki ülke ilişkilerinin tarihinin en iyi dönemini yaşadığını söyledi. Adnan Polat’ı iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine yaptığı katkılardan dolayı tebrik eden İstanbul Valisi Muammer Güler, ilişkilerin daha da gelişeceğine yürekten inandığını belirtti.

Daha sonra kürsüye gelen Adnan Polat, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin son 50 yılda her alanda büyük atılım içerisinde olduğunu söyleyerek, iş dünyasında da çağdaş uygarlık hedefine ulaşmak için çalıştıklarını, bu Nişan’ı, sadece kendi adına değil, Polat Holding, Türkiye Seramik sektörü adına aldığını belirtti. Adnan Polat, konuşmasını tüm Polat Holding çalışanlarına, Ailesine ve Galatasaray camiasına teşekkür ederek tamamladı.
La ilahe illallah


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi