You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

1 SAAT (babasına ders veren çocuk)

Kayıtsız
Ziyaretçi
--------------------------------------------------------------------------------

Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş.
Çocuk babasına:
-Baba 1 saatte ne kadar para kazanıyorsun diye sormuş.Zaten yorgun gelen adam:
-Bu senin işin değil diye yanıtlamış.
Bunun üzerine çocuk:
-Babacığım lütfen bilmek istiyorum diye yanıt vermiş.
Adam:
-İllaki bilmek istiyorsan 20 YTL diye yanıt vermiş.
Bunun üzerine çocuk:
-Peki bana 10 YTL borç verir misin diye sormuş.
Adam iyice sinirlenip:
-Benim,senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok.Hadi derhal odana git be kapını kapat demiş.
Çocuk sessizce odasına çıkıp kapısını kapatmış.Adam sinirli sinirli bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder demiş kendi kendine.Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşmiş ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşünmüş.Yukarı,çocuğun odasına çıkmış ve kapıyı açmış.
Yatağında olan çocuğa:
-Uyuyor musun diye sormuş.
Çocuk:
-Hayır diye yanıtlamış.
-Al bakalım istediğin 10 YTL;sana az önce sert davrandığım için üzgünüm ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim,demiş.
Çocuk sevinçle haykırmış
-Teşekkürler babacığım.Yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış,adamın suratına bakmış ve yavaşca paraları saymış.
Bunu gören adam iyice sinirlenerek:
-Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?Benim,senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok demiş.
Çocuk:
-Ama yeterince param yoktu,demiş ve paraları babasına uzatarak:
-İşte sana 20 YTL,
1 SAATİNİ BANA AYIRIR MISIN?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
RE: 1 SAAT (babasına ders veren çocuk)
hıkaye herseyı ozetlıyor gunumuzde hersey para olmus yasamak evlenmek su ıçmek gıyınmek yemek yemek evden dısarı adım atmak hatta olmek bıle kefen mezar parası v.s ama bu kosusturmanın ıçınde sevdıklerımızı çok ıhmal etmemelıyız evet ılla para olmalı ama sevgımızı oldurecek denlı olmamalı paylasım ıçın tesekkurler ...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cvp: RE: 1 SAAT (babasına ders veren çocuk)
yalnız_kurt_01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:hıkaye herseyı ozetlıyor gunumuzde hersey para olmus yasamak evlenmek su ıçmek gıyınmek yemek yemek evden dısarı adım atmak hatta olmek bıle kefen mezar parası v.s ama bu kosusturmanın ıçınde sevdıklerımızı çok ıhmal etmemelıyız evet ılla para olmalı ama sevgımızı oldurecek denlı olmamalı paylasım ıçın tesekkurler ...

aynen kardeşim

sağolasın oflum...
"rosegul giderayak işlerim var bitirilecek,
giderayak.
ceylanı kurtardım avcının elinden
ama daha baygın yatar ayılamadı.
kopardım portakalı dalından
ama kabuğu soyulamadı.
oldum yıldızlarla haşır neşir
ama sayısı bir tamam sayılamadı.
SEVDALARA DOYULAMADI...rosegul
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.