You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

“Sana darılana git!..”

“Sana darılana git!..”

Profesör
RE: “Sana darılana git!..”
bu benim içinde biraz zordur malesef...gurur var biraz hiç sevmedigim haldeSad
[Resim: urjn1.jpg]

Gaflet içinde gördüm, nice canlı cesedi ;
Câhillerden beterdi, âlimlerin hasedi..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Göğe Bakma Durağı.
RE: “Sana darılana git!..”
Alıntı:Allahü teâlâ, Mûsâ aleyhisselâma sordu: “Benim için ne yaptın?” dedi. “Senin için namaz kıldım, oruç tuttum, zekât verdim, ismini çok zikreyledim” deyince, Allahü teâlâ, “Namaz, sana burhandır. Kötü iş yapmaktan korur. Oruç, kalkandır. Cehennem ateşinden korur. Zekât da, mahşer yerinde gölge verir, sana râhatlık verir. Zikir, mahşerde karanlıktan kurtarır, ışık verir. Benim için ne yaptın?” buyurdu.
“Yâ Rabbî! Senin için olan işin ne olduğunu bana bildir” diye yalvarınca, “Yâ Mûsâ! Dostlarımı sevdin mi? Düşmanlarımdan kesildin mi?” buyurdu. Mûsâ aleyhisselâm, Allahü teâlânın en çok sevdiği ibâdetin, hubb-i fillah ve buğd-i fillah olduğunu anladı...

Yeterince açıklayıcı aslında..

"Ezanı duyunca müziğin sesini kısmaması normaldir,
        Ben ezanı duyunca namaz kılmayan insanlar gördüm..!!"

"Ezana hürmetin esaslısı davete icabetle olur şarkıyı kapatmakla değil -dedi biri, haklıydı."
H
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.